Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Další zajímavosti z prvoligového Slovácka: Rozhovor s novou posilou

Jak už jsme informovali, staroměstský Širůch přivítal v pondělí ráno na prvním tréninku na novou sezonu prvoligové fotbalisty Slovácka.

Zatímco hlavní kouč Miroslav Soukup sledoval svoje svěřence z lavičky, asistenti Jiří Dekař s Janem Palinkem postávali při krajích hřiště a udělovali pokyny hráčům v modelovém zápase.

Na tréninku se objevily i první možné posily klubu. Na zkoušku přišel Holanďan Lorenzo Rimkus, který se snažil ze svého fotbalového umění předvést co nejvíc. Už jistá posila do obrany Radek Mezlík z Opavy si za postranní čarou protahoval svůj zraněný sval. Na stadionu byl také nadějný dorostenec z Půchova osmnáctiletý Juraj Pilát, další možná posila Slovácka.

Do přípravy se zapojili také fotbalisté, kteří se vrátili z hostování. Brankář Tomáš Fryšták, Petr Reinberk a Peter Sládek, který hodnotil svoje roční hostování ve Vítkovicích.

 

   Peter Sládek při rozhovoru s novináři.

 

Peter Sládek: Pobiji se o to, abych zůstal v kádru


Vítkovice nakonec sestoupily z druhé ligy, o vydařeném hostováni se tedy moc mluvit asi nedá, že?

Určitě zklamání, protože se vypadlo z druhé ligy. Bylo to způsobeno nevydařeným podzimem, tam to nebylo v pořádku i po jiných stránkách než sportovních. Na jaře jsme se sice dali dohromady, ale nevyšlo nám pár klíčových zápasů.

Pomohl vám nějak ten rok hostování ve Vítkovicích?

Určitě. Byli jsme tam s Petrem Rainberkem a každá zkušenost je dobrá. Teď jsme znovu ve Slovácku a pobijeme se o to, abychom zůstali v prvoligovém kádru.

Určitě jste sledoval Slovácko i po dobu vašeho hostování. Jak vidíte svoje šance na setrvání v kádru?

Chodil jsem na zápasy a byl v kontaktu hlavně s těmi mladšími hráči. Myslím si, že mám
šanci tady zůstat. Je to pro mě velká výzva. Ve Slovácku je celkem mladý kádr, mám to blízko domů, Hradiště je krásné město, určitě o tu příležitost budu bojovat.

 

   Radek Mezlík v "civilu", při odchodu z tréninku na oběd.

 

 

Nové posile Slovácka pomůže se stěhováním Švancara


Už v zimě se dohodl se Slováckem na přestupu osmadvacetiletý obránce Radek Mezlík, který přichází z Opavy. Na svém kontě má osm ligových startů v dresu Brna. Mezlík začínal s fotbalem v Rudíkově, odkud odešel do blízkého Třebíče. Další jeho cesta směřovala do kádru prvoligového Brna. Půl roku odehrál v Českých Budějovicích a naposled působil tři sezony v Opavě. Na prvním tréninku Slovácka jenom lehce vyklusával, trápil ho natažený sval.

Jak to s vámi vypadá po zdravotní stránce? Který sval vás přesně bolí?

Zadní stehenní, přitahovač nebo úpon svalu, je to cítit až ke kosti. Teď jsem deset dní vyklusával a nebolelo to. Uvidíme, co to udělá při větší zátěži, doufám, že to bude držet.

Kdy byste měl vyzkoušet na sval plnou zátěž?

No, uvidíme podle trenéra jak se domluvíme.

První přípravný zápas hrajete zhruba za čtrnáct dnů, myslíte si, že do té doby budete v pořádku?


Já doufám, že jo. Věřím, že během tohoto týdne budu moci jít do plného tréninku.

Už jste se stihl do Uherského Hradiště přestěhovat?

Já jsem teprve dneska přijel. Zatím zjišťuji jak to tady funguje a jaké jsou vůbec možnosti.
Peťa Švancara říkal, že mně s tím nějak pomůže, takže nečekám nějaký velký problém.

Znáte osobně ještě další hráče mimo Petra Švancary?

Od vidění kluky znám, ale osobně jenom Martina Kuncla, trenéra Soukupa, ředitele klubu pana Krejčího, ten byl také v Brně, když jsem tam hrával.

Nemáte obavu o to, že by se ve Slovácku mohla opakovat uplynulá sezona, kdy mužstvo bojovalo o záchranu až téměř do konce ligy?

Věřím, že mužstvo je dobré, zázemí je dobré a kvality hry by měla jít nahoru, proto jsem tady také podepisoval smlouvu. Doufám, že to bude fungovat a klapat.

Na jak dlouho jste podepsal ve Slovácku smlouvu?

Na dva roky.

Text a foto: std

 

 

Útočník Peter Sládek, který se na Slovácku objevil téměř po roce.

 

 

Obránce Radek Mezlík přišel z Opavy.

 

U míče útočník Petr Švancara.

 

Občerstvení po skončení první přípravy na novou sezonu.