Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Další smutná zpráva z Horňácka: zemřel známý zpěvák Jiří Prachař, za pár dnů by se dožil osmdesáti let - loučení s ním bude v pátek v Lipově

Následující mejlík mi dnes přišel od Tondy, který píše o úmrtí dalšího známého horňáckého zpěváka Jiřího Prachaře, který už ale v posledních letech téměř nevystupoval. 

 

Tady je Tondovo psaní: 

Po nedávném pohřbu Veličana Jarka Slováka se bude Horňácko loučit se skvělým folkloristou, zpěvákem, Jiřím Prachařem. Zemřel 21. února v nedožitých osmdesáti letech, pár dnů před svým jubileem - narodil se 27.března.

Jurka Prachař vyrůstal ve zpěvácké rodině v Kuželově a měl okolo sebe neméně proslavené pěvce, bratry Františka a Jana. Několikrát tato trojice vystoupila vedle sebe i na pódiu Horňáckých slavností.

Poslední rozloučení s Jiřím Prachařem se uskuteční tento pátek 28. února od 15.00 hodin v lipovském kostele, odkud budou jeho ostatky odneseny na místní hřbitov - ČEST JEHO PAMÁTCE!

Tonda Vrba 

(Záznam jsem točil na fotoaparát zn. Nikon Coolpix s mírně poškozeným objektivem - je to cítit. Juru jsem točil v kuželovském kulturním domě před dvěma lety po pohřbu jeho velkého souputníka, Luboška Holého, na kterého i vzpomíná) 

 

Snažil jsem se dát k Tondovým informacím něco dalšího, ale zjistil jsem, že o panu Prachařovi je toho na internetu velmi málo. Když se ale podíváte na následující Fokloriku, najdete ho krátce v čase 13.26. Za podívání ale stojí celá Folklorika, zrovna tento díl byl z Horňácka a je opravdu moc zajímavý - 

TADY v čase 13.26  je Jiří Prachař

 

 

Tady už pan Prachař zpívá a v krásném horňáckém nářečí vzpomíná v dobrém na kamaráda, zpěváka Luboše Holého...