Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Další pozvánky: Zpívání ve Lhotě i ve Velké, dobročinnost v Blatnici. A Střílky

Hodně pozvánek na tento víkend jsem dával na stránkyuž dříve, nyní některé opakuji nebo přidávám další. Musím začít Velkou nad Veličkou, protože by mi to jinak horňácký patriot Tonda Vrba neodpustil.

 

Takže tady je Velká:

Tradiční Mikulášskou besedu u cimbálu tam pořádají v sobotu 6.prosince od 19:30, vystoupí Velička a Veličánek, ženský a mužský sbor z Velké, ženský sbor z Hrubé Vrbky, soubor Malé Zálesí z Luhačovic a Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče a mladí Kubíci.

V neděli 14.prosince už od 15 hodin na tom samém místě začíná už 7.předvánoční zpívání lidových sborů, sólistů a muzik z mnoha moravských národopisných regionů.

 

 

A hned další pozvánka se týká Ostrožské Lhoty. Tady slaví v sobotu večer místní mužský sbor, měl by to být pořádný šrumec, přijďte! Kromě Lhoťanů vystoupí mužský sbor Krasavci z Ostrožské Nové Vsi, mužský sbor z Hluku a mužský sbor z Boršic u Blatnice. A na pódiu uvidíte i ženy - Tetky z Uherského Ostrohu a ženský sbor z Ostrožské Lhoty. A zahraje lhotská Višňa.

 

Další pozvánka je dobročinná, blatnický kněz P. Stodůlka se snaží pomoci Haiti, v neděli proto bude v tamním kostele koncert a dobrovolná sbírka. Přijďte či zajeďte do Blatnice, plakát k akci najdete v příloze tohoto článku.  

 

Velmi zajímavou akci chystají ve Střílkách, a to na tuto neděli v pět hodin odpoledne. Detailní program jsem našel TADY. - doporučuji prosím...

 

 

A mnoho pozvánek jsem už dříve dával sem...

Soubory ke stažení