Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Cože to vzniká v Kunovicích u křižovatky? Panský dvůr nebo - li pronájem kanceláří za nízkou cenu. Tady jsou nejnovější podrobnosti

Podnikatelský inkubátor v Kunovicích. Podnikatelský inkubátor v Kunovicích. Podnikatelský inkubátor v Kunovicích. Tolikrát jsem slyšel toto spojení a nevěděl, co si pod ním představit, až jsem nakonec do tohoto "inkubátoru" vyrazil a napsal článek do MF DNES. Vy, kteří máte zájem a nečetli jste třeba zmiňované noviny, si můžete článek přečíst nyní.

A pokud byste chtěli pouze odpověď  na otázku, cože ten inkubátor je, řekl bych naprosto zjednodušeně, že jde o zachráněný a poměrně slušně opravený historický Panský dvůr, ve kterém teď místní radnice potřebuje pronajmout podnikatelům téměř čtyřicet kanceláří a tři velké sály.

 

Kunovice: Nová adresa pro podnikatel a první náměstí

Kunovice - Zatím byste ještě viděli na několika místech dělníky, ale při bližší prohlídce byste si všimli, že vše už je těsně před dokončením. Jsme v Panském dvoře, v rozsáhlém, kulturně chráněném objektu v centru Kunovic, který se už brzy bude chlubit několika prvenstvími.

Právě tady totiž bude sídlit první podnikatelský inkubátor v regionu Uherskohradišťska a Uherskobrodska, což je ve skutečnosti více jak třicítka kanceláří, připravených především pro začínající podnikatele s „inovativní" náplní podnikání. Zároveň tady, na rozlehlém nádvoří Panského dvoru, najdou Kunovičtí své první velké náměstí, kde budou moci mezi zelení a lavičkami odpočívat.

„Velmi se těším na otevření, opravený Panský dvůr i s celým okolím určitě zvýší atraktivitu Kunovic. Jsem přesvědčená, že využití nemovité kulturní památky pro tento účel, napomůže také tomu, aby u nás zůstávali mladí lidé a neodcházeli nám do velkých měst a začali zde podnikat. Velké nádvoří pak bude sloužit všem našim občanům jak seniorům, tak maminkám s dětmi. Takové klidné místo Kunovicím velmi chybělo, navíc blízko máme komunitní centrum, které už maminky i senioři využívají," říká starostka Ivana Majíčková, která včera kontrolovala na místě práci stavebních firem.

Nejde ale zdaleka jen o náměstí, ale především o to, aby město získalo nájemce do kanceláří i do tří velkých sálů. „Věřím, že prostory bez problémů pronajmeme a celý objekt bude pro město přínosem," míní starostka, která chce dát prostor zejména mladým, začínajícím podnikatelům.

„Budu velmi ráda, když zde najdou sídlo nové firmy a podpoří tak i ekonomický rozvoj našeho města. Věřím, že existují takoví mladí lidé, kteří mají zájem podnikat. Chceme jim pomoci, aby jejich start byl jednodušší," uvedla starostka.

Při výběru podnikatelů pro inkubátor bude mít hlavní slovo právě rada města. Zároveň ale byla minulý týden vytvořena průmyslováu rada, složená z odborníků, kteří budou radě města doporučovat vhodné zájemce pro inkubátor.

„Jsme rádi, že se nám ozývají další zájemci, pro které jsme od tohoto týdne začali pořád semináře. Jeden z nich byl v pondělí, další je ve středu a třetí chystáme na duben, na nich se všichni dozvědí podmínky, které musí splnit pro získání pronájmu v objektu," sdělila Jana Bánovská ze společnosti Podnikatelský inkubátor - Panský dvůr. Tuto společnost založilo město a jejím jednatelem je místostarosta Kunovic Pavel Vardan.

Jana Bánovská tvrdí, že Kunovice vytvoří podnikatelům výhodné podmínky. „Například nájem bude tisíc korun za metr čtvereční na rok. Nabízíme rovněž konzultantské a poradenské služby, společné sekretářské služby i dostatečné parkovací plochy. Kanceláře už budou navíc vybaveny standardním kancelářským nábytkem," vyjmenovává .

Když má říci, kteří podnikatelé či firmy v Kunovicích na Panském dvoře budou sídlit, odpovídá, že smlouva zatím s nikým uzavřena nebyla. "Začneme 1. září, do té doby dál zájemce hledáme a dál s nimi jednáme. Hlásí se nám ale podnikatelé s velmi různorodým druhem podnikání. Jsou to IT firmy, firmy právní, projekční, mediální, stejně jak ty, které se zabývají daněmi nebo marketingem," uvedla Bánovská.

Radek Bartoníček

 

Pokud jste podnikatelé a měli byste zájem o prostory v Kunovicích, doporučuji vám TYTO stránky. Na nich najdete všechny informace, včetně formuláře, kde vyplníte svou žádost. Podle pravidel by měl sídlit v "podnikatelském inkubátoru" podnikatel s "inovativním" předmětem podnikání, ale myslím, že se do tohoto slova vejde skoro všechno. Sám jsem nesmírně zvědavý, koho na Panský dvůr vedení Kunovic nakonec vybere a zda vůbec prostory zaplní.

Případně se přijďte poptat osobně, paní, která má na starosti hledání zájemců o prostory, je sympatická štíhlá blondýna, paní Bánovská, kterou najdete ve sportovní hale.

A ještě jedna malá oprava. V článku v MF DNES mi bohužel spletli při publikování do novin jednu informaci. V novinách vyšlo, že místostarosta Kunovic Vardan je jednatelem průmyslové rady, která bude radě města doporučovat, kterého podnikatele do inkubátoru "pustit". Tato informace je nepřesná, informace o průmyslové radě souhlasí, pan Vardan ale není jejím jednatelem, je jednatelem Podnikatelského inkubátoru Kunovice, tedy společnosti s ručením omezeným, kterou město založilo právě mimo jiné kvůli využití Panského dvora. Chyba mě mrzí a štve, ale bohužel, nemohl jsem ji ovlinit. Omlouvám se. 

 

 

 Starostka Majíčková, představte si, že tato žena vyhrála v Kunovicích volby takovým způsobem jako téměř nikdo jiný. Ona a její sdružení má v zastupitelstvu většinu. A pokud jde o Panský dvůr, právě rada řízení touto ženou bude mít konečné slovo v tom, kdo půjde do téměř čtyřiceti kancelářů i kdo tady bude například provozovat restauraci. Vyfotil jsem ji právě v budoucí restauraci Panského dvora při kontrolním dnu minulý týden.

 

 

A toto už jsou fotky z nádvoří Panského dvora a okolí. Hotovo by mělo být na konci května, oficiální otevření je připraveno na 1. září: