Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Country bál? Ve Lhotě raději sedí doma. Přišli hlavně přespolní a lhotské mažoretky

COUNTY BÁL ZACHRAŇOVALI PŘESPOLNÍ

Nivnice , Prakšice, Šardice, Kyjov, Dolní Němčí, Uh. Brod, Popovice, Milotice, Střížovice u Kroměříže. To nejsou zastávky autobusová linky, ale místa odkud přijeli příznivci coutry do Lhoty. Je to jako každý rok. Tenisový a volejbalový klub pořádá coutry bál a Lhoťané zůstávají doma. Víc jak dvacet domácích - kromě pořadatelů - letos v sále znovu nebylo.

Nakonec se sjela víc jako stovka příznivců coutry z celého okresu na už tradičním podzimním bále. Hrála kapela Je nás moc…a tančilo se dlouho přes půlnoc. „Ve Lhotě je to jedna z našich nejlepších akcí, kde hrajeme. Od začátku plný parket a to se potom daleko líp hraje,“ řekl zpěvák kapely Jan Lazárik.

V průběhu večera vystoupily lhotské mladší i starší mažoretky s ukázkou country a irských tanců, které s nimi nacvičila paní Vlková a paní Šálková. O půlnoci se ve slušivých kostýmech také představil country kroužek ze Lhoty, který vede Eva Straková.

Kdo přišel - určitě nelitoval, tak jako manželé Turčinkovi. „Je to u nás ve Lhotě každý rok. Vždycky říkáme, že se musíme jít podívat a letos nám to poprvé vyšlo. Bylo to opravdu pěkné a nemělo to chybu,“ chválila celou akci Božena Turčinková.

Text a foto: Stanislav Dufka