Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co připravuji sem na web: velký rozhovor se senátorem a podnikatelem Ivo Valentou

Včera jsem se byl podívat v Senátu s plánem oslovit našeho slováckého senátora Ivo Valentu, o kterém připravuji do MF DNES velký článek na příští týden. Upřímně řečeno jsem nevěděl, jak dopadnu, protože v minulých týdnech se mi ho nepodařilo kontaktovat a včera jsem ani neměl jistotu, že na schůzi Senátu přijde. Pravidelní čtenáři mých stránek navíc vědí, že nejsem jeho volič, v minulosti jsem ho několikrát kritizoval, ale přesto - stejně jako v jiných případech - se držím zásahy, že komunikace mezi novinářem a politikem, podnikatelem či kýmkoliv jiným je vždycky mnohem lepší, než nekomunikace a mlčení.

Proto jsem rád, že jsme se nakonec setkali, hodinu poseděli a probrali řadu věcí, byť na další, dlouhou řadu otázek už čas nebyl. Rozhovor totiž vznikal ve chvíli, kdy probíhala debata senátorů a Ivo Valenta chtěl stihnout jedno z důležitých hlasování - po jeho pravé straně tak seděla jeho "pravá ruka", Michal Dvouletý, který mimo jiné sledoval, kdy hlasování bude.

Kdo tedy budete chtít, můžete si přečíst tady na webu příští týden rozhovor, ke kterému napíši i komentář. Téma? Co lze od senátora Valenty čekat a existuje někdo, kdo ho má šanci porazit?

V samotné MF DNES by měl vyjít článek v celostátním vydání zřejmě v pondělí. Teď na něm pracuji, z rozhovoru použiji jen malou část, protože článek by se měl skládat i z názoru dalších lidí, stejně jako sepsání různých faktů.

Tolik ve stručnosti, práce našich slováckých politiků, od těch na místní úrovni až po parlament mě velmi zajímá, poměrně ji sleduji a občas o ní tady na webu budu i psát. Kdo tvrdí, že ho politika nezajímá, nebo že například nechodí volit, dělá chybu, protože pak dává možnost tomu, aby svou vůli prosadili jiní lidé, případně zvyšuje šanci, že ho budou zastupovat politici, kteří jemu i jiným budou ubližovat místo toho, aby pomáhali. Proto má obrovský smysl minimálně "své" politické zástupce sledovat, zajímat se o jejich práci, posílat jim podněty a potom hlasem rozhodovat o tom o jejich budoucnosti i moci.

RB