Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Chcete vědět vše o Slováckém roku v Kyjově? Podívejte se TADY na pořad U NÁS s Magdalenou Múčkovou a Kyjovjáky (nahrál Tonda Vrba)

Každý, kdo se "točí" kolem lidové kultury, velmi dobře ví, že hlavní akcí letošního roku je Slovácký rok v Kyjově ve dnech 13. až 16. srpna 2015. Na svých stránkách se budu snažit co nejvíce toto setkání mapovat a budu se snažit ukazovat nejen "turistickou tvář" této akce, ale hlavně to, co je za ní, z čeho vychází, pramení, kdo jsou lidé, bez kterých by nebylo možné takové setkání uspořádat - bez nich by totiž byly ulice prázdné. Proto se chci věnovat nejen Kyjovu, ale také řadě obcí, z nichž lidé v krojích do Kyjova přijíždějí. Pokud navíc kliknete na mém webu do vyhledavače a dáte spojení Slovácký rok, najdete videoukázky i fotky z minulého  setkání.

Letošní přípravy zatím mapuje především Tonda Vrba, který s Kyjovem velmi úzce spolupracuje a přináší o Kyjově a okolí mnoho a mnoho informací. Právě Tonda také nahrál březnový pořad TV Noe U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře, který už dlouho připravuje a moderuje Magdalena Múčková.

V březnu si pozvala Kyjovjáky, ktří mluvili pochopitelně o Slováckém roku. Mimochodem, opět strašně moc přimlouvám u vedení TV NOE za to, aby tyto pořady byly v archivu televize na internetu, občas některý nahraji, ale většinou jsem v Praze, kde nemám podmínky pro nahrávání z televize.

 

Takže, díky Tondovi za toto nahrání, udělejte si čas a pořad si pusťte - a nalaďte si i další "díly" na TV NOE, vždy jednou měsíčně ve čtvrtek premiéra a poté asi tak třikrát repríza. A ještě youtube stránky Tondy - TADY na ně můžete kliknout...

 

RB 

 

Ps. A ještě TADY klikněte na stránky Slováckého roku, kde je detailní program ... 

TADY ještě Slovácký rok na facebooku ... 

 

... paní Múčková začíná mluvit od 2.07 minuty, ke slovu se dostane i starosta Kyjova 

 

 

... tady mluví paní Múčková od první chvíle záznamu, samozřejmě se přidává Jura Petrů, mimochodem v čase 5.11 je zmínka o výstavě Lenky Jurečkové, jejíž práci budou moci lidé letos vidět, od 5.45 je také řeč o letošním plakátu Slováckého roku 

 

 

 ... od 5.15 pochvalné reakce diváků