Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Časopis: Není pravda, že Lhota sestoupila. Udělal jsem chybu a omlouvám se.

Tento titulek vám bude možná připadat zmatený, ale hned ho vysvětlím. Vysvětlení je přitom určeno především sportovním fanouškům, a to konkrétně těm, které rozčilí nejnovější vydání Časopisu Ostrožska a Horňácka č.5. - vydání, které bude od středečního dopoledne postupně ve všech obcích a městech našich dvou mikroregionů.

Právě v něm je článek o různých fotbalových klubech v našem okolí. Autorem článku je Staňa Dufka, kterému na textu velmi záleželo a dával si velký pozor, aby všechny informace seděly.

Leč, tuto snahu jsem mu zhatil, což mě velmi mrzí, omlouvám se jemu i čtenářům. Do časopisu se totiž dostala mou vinu stará verze článku, který je nyní v době vydání už neaktuální. Příklad: jestliže ve staré verzi je napsáno, že žáci Lhoty sestoupili, ve skutečnosti poté souhrou různých náhod nesestoupili. A podobných chyb, byť trošku mírnějších, jsem se dopustil asi ve čtyřech případech. V případech, které se týkaly Lhoty, Ostrožské Nové Vsi a Velké nad Veličkou.

Opravdu mě to mrzí, možná jsou to sice jediné faktické chyby v časopisu, ale samozřejmě člověku vezmou náladu i pohodu. Zejména, když jsem poškodil článek někoho jiného a ne svůj vlastní. Časopis jsem před publikováním mnohokrát procházel, mysím, že některé články bych byl schopný i nazpaměť přednést, ale bohužel minimálně tato věc mně "utekla".

Jedinou "náplastí" v případě chyb v časopise je to, že přibližně tak po měsíci děláme definitivní elektronickou podobu v PDF, která zůstává pro historii a kde se snažíme vychytat i ty nejposlednější "muchy" ..

Mrzí mě to, ještě jednou se omlouvám. Neznám novináře, který by někdy udělal nějakou chybu schválně, záměrně - což samozřejmě nikoho od chyb neomlouvá. A pokud si všimnete v časopisu třeba jiných chyb či překlepů, dejte mi prosím vědět. Děkuju!

 

RB