Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Bývalí fotbalisté Lhoty měli tenisový turnaj: Tady je velká fotogalerie a výsledky

1317905738-dodna-2011-134

Dodna Cup vyhrál Jiří Haláč, ze tří ročníků se radoval podruhé


Třetí ročník tenisového turnaje fotbalových internacionálů měl očekávaného vítěze. Ve boji o první místo  si loňský finalista poradil s Františkem Pavlasem. 

Ostrožská Lhota - První říjnovou sobotu se sešlo na lhotských kurtech solidních jedenást borců k 3. ročníku tenisového turnaje DODNA CUP (vloni byl stejný počet účastníků).  Hrálo se ve dvou skupinách, po loňských výsledcích byli nasazeni do skupin druhý z uplynulého roku Jiří Haláč a bronzový Stanislav Dufka.
 
Obhájce Kamil Hájek musel z rodinných a pracovních důvodů  turnaj oželet. V první skupině prošel do finále se ztrátou jediného gemu Jirka Haláč. 

Na druhém kurtu byla skupina tentokrát zamotanější. V posledním zápase prohrál Dufka se Stáncem. Tři borci, Pavlas, Dufka a Stánec měli stejný počet vítězství. O postupu do finále rozhodla minitabulka mezi těmito třemi borci. Nejlepší skóre měl Franta Pavlas, který se poprvé dostal do finále. „Čekal jsem, že postoupí Staňa Dufka. Účast Franty Pavlase ve finále je pro mě největším překvapení turnaje,“ nechal se slyšet manažer internacionálů František Štergenich.

Pro Frantu Pavlase byla účast ve finále jeho největším tenisovým úspěchem, favorizovanému Jirkovi Haláčovi vzdoroval statečně, ale na víc, jak jeden gem nestačil.  Stejná dvojice jako v loňském ročníku se střetla v boji o třetí místo. Dalibor Gabriel byl suverénní a vrátil Staňovi Dufkovi porážku z loňska.

Ve finále útěchy zvítězil po dramatické bitvě  Zdeněk Machala mladší.
 
Ceny pro vítěze předával jako již tradičně manažer František Štergenich, kterého pracovní povinnosti opět na kurty nepustily. 

Výsledkový servis:

FINÁLE: JIŘÍ HALÁČ – FRANTIŠEK PAVLAS    6:1
 

O 3. MÍSTO: DALIBOR GABRIEL – STANISLAV DUFKA 5:0
 
FINÁLE ÚTĚCHY: ZDENĚK MACHALA – PETR RATAJSKÝ 4:3
 

Celkové pořadí: Výhry Prohry Poměr


1.   JIŘÍ HALÁČ    6 0 26:2
2.   FRANTIŠEK PAVLAS   3 2 20:17
3.   DALIBOR GABRIEL    5 2 21:8
4.   STANISLAV DUFKA    3 2 19:18
5.   VLASTA STÁNEC    3 1 17:13
6.   PETRA HANÁČEK    2 3 8:7
7.   BRONĚK ZÁMEČNÍK   2 3 10:12
8.   MIREK HYRÁK    1 3 13:17
9.   MICHAL GOLIÁŠ    1 4 10:19
10. ZDENĚK MACHALA    1 5 13:23
11. PETR RATAJSKÝ    0 5 9:24  
 
 
FOTOGALERIE
 
 
 
1.MÍSTO: JIRKA HALÁČ - nejmladší, nejtenisovější, nejrychlejší a historicky nejúspěšnější účastník turnaje. Byl o třídu lepší, jako ostatní borci, a neměl konkurenci. Jeho vítězství se očekávalo.
 
 
2. MÍSTO: FRANTIŠEK PAVLAS - po osmém místě v prvním ročníku a šestém v uplynulém roce, dosáhl Franta pravděpodobně ve své tenisové kariéře na maximum. Velké překvapení turnaje - finále nikdo nečekal. Celé klání odehrál s vypůjčenou raketou.
 
 3. MÍSTO: DALIBOR GABRIEL - po dvou čtvrtých místech, to bylo letos konečně na diplom. Překvapilo hlavně hladké vítězství v boji o třetí místo, ve kterém porazil Staňu Dufku. Udržuje si stabilní výkonnost.
 
 
4. MÍSTO: STANISLAV DUFKA - druhé, třetí a čtvrté místo. To je bilance ze všech tří ročníků. Herně neustál zápas ve skupině proti Vlastiku Stáncovi, ve kterém byl jasný favorit. Pro manažéra Františka největší zklamání. Nejstarší účastník turnaje a měl nejpěknější dres.
 
 
 
5. MÍSTO: VLASTÍK STÁNEC - jediná prohra ve skupině s finalistou Frantou Pavlasem ho poslala až na celkové páté místo. V turnaji se lepšil zápas od zápasu. V loňském ročníku skončil na osmém místě. Patřil k příjemným překvapením turnaje.
 
 
 
6. MÍSTO: PETR HANÁČEK - bojovník k pohledání a další překvapení turnaje, každé utkání neskutečně prožíval. Proti loňsku si polepšil o dvě příčky.
 
 
 7. MÍSTO: BRONĚK ZÁMEČNÍK - webmaster starých pánů v uplynulém roce propadl a skončil předposlední. Letos se prezentoval solidním umístěním, skončil na stejném místě jako v prvním ročníku.
  
 
8. MÍSTO:  MIREK HYRÁK - jeho umístění má sestupnou tendenci. V prvním ročníku skončil dokonce třetí. Druhý nejstarší účastník turnaje, který v mládí hrával závodně tenis za Lhotu. Jeho umístění můžeme hodnotit jako zklamání, rozhodně se od něj čekalo víc. Na kurtech oslavil svoje narozeniny a přinesl vynikající slivovicu. Tím vše napravil.
 
 
 9. MÍSTO:  MICHAL GOLIÁŠ -  podobně jako Mirek Hyrák je rok od roku horší. Určitě pamatuje lepší tenisové výkony než předvedl na turnaji.
 
 
 
10. MÍSTO: ZDENĚK MACHALA - rozhodl se startovat na poslední chvíli. Byla to jeho premiéra na turnaji a předposlední místo. Ve finále útěchy doslova udolal Ťulopa. Skončil na stejném místě, jako jeho otec v prvním ročníku. Zajistil výborný burčák.  
 
 
 
11. MÍSTO: PETR RATAJSKÝ - pravidelný účastník turnaje "obhájil" své loňské umístění. Na pátou příčku z prvního ročníku může zapomenout. Tenisově se za poslední roky stále hledá, musí víc potrénovat. Diplom, za 1. místo od konce, předává manažer František Štergenich.  
 
 
Tady je vítěz Jiří Haláč ( vlevo) a speciální cena, kterou mu věnoval František Štergenich (to je ta fotka s kombajnem).
 
 
 
 Společné fotka na závěr.