Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Byl gól nebo nebyl? A pár slov o lhotském fotbalu

Od minulé neděle mám v bloku tyto fotky, které se týkají lhotského fotbalu, konkrétně zápasu s Nedakonicemi, jež skončil výsledkem 0:0. Tady na několika fotkách se můžete podívat na možná nejdůležitější a určitě nejvíce diskutovaný okamžik zápasu. Brankáři hostů propadá míč rukama a směřuje do branky, v poslední chvíli ale brankář máchne a míč dostane z branky. Byl gól nebo nebyl? Nevím. Chvílemi se zdá, že jo, chvílemi, že ne. Rozhodující je, že hlavní rozhodčí, na kterého se také můžete podívat, rozhodl, že gól nebyl.

Tolik k jedné situaci v utkání. Kdybych měl psát o samotném lhotském mužstvu, asi by se nedalo napsat nic jiného, že po časech úspěchů přišly neúspěchy a nijak pohledný fotbal. Ani na utkání s Nedakonicemi se nedalo dívat, hráčům asi nelze upřít snahu, ale divák z fotbalu téměř nic neměl, minimum šancí, stejně jako pohledných akcí nebo nadprůměrných individuálních výkonů konkrétních kluků. Z domácích byl zřejmě nejlepší blonďatý hráč, který je na poslední fotce, paradoxně to byl nejmladší hráč na hřišti, pokud vím, je mu šestnáct.

Na předposlední fotce je trenér lhotských fotbalistů Josef Dominik (kterému se tento hráč také líbil nejvíc), na fotce se usmívá, ale když jsme se bavili, o fotbalistech se nevyjadřoval nijak optimisticky. Dokonce bych řekl, že byl více pesimistický, než bych čekal. Jeho názory jsou podobné mnoha názorům, které jsou slyšet od mnohých trenérů kdekoliv jinde.

Mládeži se nechce nijak makat, pracovat na sobě, sportovat, trenér Dominik mluvil o tom, jak neradi kluci trénují. Sice oproti minulosti začali chodit víc na tréninky, ale po chvilce nemají chuť k žádné větší fyzické zátěži. Proto ani nečeká, že výkonnost mužstva půjde nějak nahoru, příliš ani nevěří, že se kluci zlepší v zimní přípravě - ta má totiž smysl, jen když je náročná. Možná sem dát jeho názor slovo od slova, mám ho nahraného na diktafon, ale možná to ani nemá smysl. 

Ještě bych měl pochválit hráče Nedakonic, představili se jako sympatický mančaft. Přišlo mi, že se chovali dost slušně na hřišti i mimo hřiště, příjemné vystupování měl i jejich trenér. Jen ten fotbal měli hrát pohlednější :) A nakonec vyřizuju jednu jejich tak trochu stížnost - u které se třeba i pousmějete. Někteří hráči po utkání měli vééélkou chuť na klobásku, takže se po ní po utkání sháněli, říkali, že jsou na ni zvyklí všude jinde, kde hrají. Tož byli překvapeni, že ve Lhotě místní fotbalový pronajatý "restaurant" žádné nenabízí... Otázka je, jestli si klobásku za předvedený výkon někdo zasloužil :)

RB