Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Budoucnost podle hluckých dětí? Aby zůstala tvrz. Kino. Koně. Příroda. Kamarádi. A video s jejich zpíváním

A toto je poděkování třeťákům z hlucké školy, které učí paní učitelky Hanka Jackivová, které rovněž děkuji. Minulý týden jsem hledal děcka, které by mně vyprávěly pro článek do MF DNES o tom, jak si předstabvují budoucnost, a tak jsem našel "své" třeťáky. Potajnu jsem na ně myslel, protože vím, že jsou správní a správná je také jejich paní učitelka. Byli ke mně všichni vstřícní, a tak článek mohl i vyjít, přikládám ho sem.

Jen mi je líto, že v článku nejsou jména, což je ale moje chyba. Karta do foťáku, kterým jsem si vše točil na video, mi totiž těsně před psaním spadla do kávy :(  No, a už z ní nešlo nic vytáhnout, nedokázal to ani Štěpán Mitáček, což je poslední zachránce všeho pozemského :) Zachránilo mě jedině to, že jsem si povídání dětí nahrával také na diktafon, takže citace do článku jsem měl - jen jsem nevěděl, komu patří :)

Ještě jednou tedy děkuju děckám a paní učitelce, a také paní ředitelce, která má pochopení pro mé "mediální výlety" po její škole, děkuj moc! 

 

 

 Po skončení povídání chtěli třeťáci zazpívat - rád je sem dávám. Naštěstí toto video jsem měl na jiné kartě ...

 

 

 

Tady jsem paní učitelku Hanku Jacikovou točil nedávno po skončení divadla, ona totiž vede ve škole dramatický kroužek, kde je řada šikovných děcek ...

 

 

 

 

No, a tady je zmiňovaný článek, co jsem psal do MF DNES... Možná uhodnete, která část z povídání dětí mě nejvíc potěšila... Samozřejmě, bylo to jejich povídání o tom, co by si přály, aby se nezměnilo ...

 

 

 ... a toto byla první stránka přílohy MF DNES... Na hlavní fotce jsou třeťáci z Hluku ...