Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Bouřlivá debata: Patřil koncert, inspirovaný Leošem Janáčkem, do kostela? + VIDEO

Ani ve snu jsem netušil, jaká debata se bude odehrávat pod pozvánkou na koncert Sborečku žen z Lipova a Jesenického smíšeného pěveckého sboru. V této pozvánce jsem totiž jemně upozornil na to, že koncert s názvem Kuželovský kostelíčku se neuskutečnil v tomto "kostelíčku", ale v evangelickém kostele v Javorníku. Ani jsem nenapsal, proč se tak stalo - přesto následovala debata, ve které je nyní už mnoho názorů.

Co k nim napsat? Nevím. Snažím se na těchto stránkách dát prostor pro každý názor, učiním tak tedy i nyní. Jsem samozřejmě raději, když názory nejsou anonymní, ale bohužel, zabránit tomu nejde. Velmi si ale cením každého, kdo se umí pod svůj názor podepsat.

Jen bych byl nerad, kdyby tato debata měla vyvolat nějaké spory mezi zástupci různých církví, myslím, že vše je vždy věcí jednotlivců, a dobré či zlé jednotlivce najdeme všude, v různých skupinách čehokoliv.  V tomto konkrétním případě prostě někteří lidé nechtěli, aby se koncert uskutečnil v katolickém kostele a jiní konkrétní lidé "poskytli" prostor evangelického kostela. Někteří lidé jsou s takovými rozhodnutími spokojeni, jiní nespokojeni. Tečka. Takový je prostě život, ponechme každému právo na jeho názor či rozhodnutí.

 

Pokud se chcete na debatu podívat, je především TADY a částečně také TADY... 

 

RB

Ps. Pro mě osobně je nejdůležitější to, co jsem psal už dříve - všichni účinkující se postarali o krásný kulturní zážitek, který všechny (či většinu diváků) potěšil u srdce... 

 

A když mluvíme a píšeme o kostelíčku, možná by bylo dobré pustit si VIDEO právě s písničkou Kuželovský kostelíčku. Je v druhé části ukázky, v první části zpívá jesenický sbor písničku Ty hukvaldský kostelíčku...