Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Bídný fotbal: ohrožené Lhotě uletělo vítězství v nastavení

 

V zápase mužstev z dolní poloviny tabulky se neradoval nikdo. Lhoťané sahali po prvním vítězství venku, ale v nastaveném čase rozhodl domácí Janeček o tom, že body se v sotva průměrném zápase dělily.

První dali o sobě vědět domácí. Hlavička kapitána  Tomáše Gajdorusa v úvodní patnáctiminutovce z nadějné pozice skončila v náručí gólmana Lhoty Šichy. Úvodní branka zápasu se ovšem narodila na druhé straně v polovině poločasu. Na rohový kop si nejlépe vyskočil Filip Zbořil a hlavičkou poslal hosty do vedení – 0:1. Šest minut před odchodem do kabin bylo vyrovnáno. Tomáš Gajdorus hlavičkoval křižně přes celou branku a brankář Lhoty se natahoval marně – 1:1.

Krásný fotbalový moment předvedli těsně po změně stran divákům domácí Doseděl a gólman Lhoty Šicha. Prvně jmenovaný poslal parádní střelu asi z osmimetrového úhlu, ale Šicha mu gólovou radost nedovolil a balon bravurně vytáhl na rohový kop. Jinak byla většina druhého poločasu festivalem nepřesností na obou stranách a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. K nepříliš pohlednému utkání přispěl svým špatným výkonem i hlavní arbitr Uherek, který hru zbytečně kouskoval a neprojevil cit pro fotbal. Na jeho výkon si v prvním poločase stěžovali domácí a po obrátce se pro změnu jeho rozhodování nelíbilo lavičce Lhoty.

Čtvrt hodiny před koncem se hosté dostali do vedení po bratrské spolupráci Zalubilů. Martin nahrával a Ondra utěšenou střelou poslal hosty znovu do vedení – 1:2. Domácí se s nepříznivým stavem nechtěli smířit a všechno vrhli do útoku. Nakonec se jim to vyplatilo a v nastaveném čase rozhodl Janeček o spravedlivé dělbě bodů.
I když výkon fotbalistů Lhoty nebyl zdaleka ideální, získaný bod na hřišti Jalubí se musí hodnotit jako plusový. Největší zásluhu na remízovém zápase měl nejlepší muž na hřišti – gólman Lhoty Zbyněk Šicha, který zlikvidoval několik nadějných příležitostí domácích hráčů.

Domácí kouč Václav Kovařík musel být s remízou spokojený, s předvedenou hrou už ovšem méně.
„Hrozný fotbal z obou stran. Obojí potřebovali vyhrát a remíza vůbec nic neřeší ani pro jedno mužstvo. To co jsme proti Strání doma ztratili, tak jsme dnes v poslední minutě získali.“

Trenér Lhoty Vratislav Chaloupka přijel sice pro tři body, ale nakonec bral i remízu.
„Vyhrát jsme si asi nezasloužili, protože ten výkon nebyl optimální. Bojovali tři, čtyři hráči, a to je zoufale málo. Ze svého mužstva musím pochválit za bojovnost Filipa Zbořila a brankáře Zbyňka Šichu.“

std

JALUBÍ – LHOTA 2:2 (1:1)

Branky:39. T. Gajdorus, 90.+2. Janeček -  22. F. Zbořil, 76. O. Zalubil.
Jalubí: Večeřa –Jan Kříž, Huťka, Hrňa, Doseděl –T. Gajdorus, Bičánek, Dobiáš, Janeček – Jaromír Kříž, L. Gajdorus. Trenér: V. Kovařík.

Lhota: Šicha – Doležal, Kusák, Hájek, S. Zbořil – Hubík,  Štergenich, O. Zalubil, M. Žajdlík (74. S. Žajdlík) – M. Zalubil,  F. Zbořil (90. Machala). Trenér V. Chaloupka.

Rozhodčí: Uherek.
ŽK: T. Gajdorus, Jan Kříž – M. Zalubil, O. Zalubil, M. Žajdlík.
Diváci:150

Fotky ze zápasu také na:www.fotofotbal.blogspot.com