Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Baník padl v poháru na Slovácku

replica watches

Slovácko hrálo ve středu první čtvrtfinálový zápas s prvoligovým Baníkem Ostrava.
Více jak 4 500 diváků mohlo být nakonec s nejtěsnější výhrou domácích spokojeno (tedy těch, kteří fandí Slovácku). I když hra obou mužstev byla někdy  kostrbatá a neurovnaná, utkání mělo zásluhou obou fanouškovských táborů velice slušnou ligovou atmosféru.


Na kvalitu zápasu jsem slyšel různé ohlasy. „Nedalo se na to dívat,“ tvrdil jeden kamarád, který odešel pět minut koncem. „Byl to výborný zápas,“ říkal jiný hlas, ke kterému se přidaly i fotbalistky Slovácka. „Byly jsme fandit v kotli a bylo to skvělé.“  Tak si tedy vyberte. Dle mého názoru jsme viděli průměrné utkání, které se hrálo ve skvělé atmosféře – snad zatím
nejlepší na jaře. Fanouškovský kotel domácích po celý zápas neustále povzbuzoval a asi 600 příznivců ostravského Baníku se také nenechalo zahanbit. Tentokrát jsme se nedočkali z jejich strany žádných nepřístojností a fandili poměrně slušně.

Gól padl v poslední minutě a ještě k tomu z penalty. Proto přinášíme na tuto situaci hlasy z obou táborů. „Podle mě to žádný faul nebyl. Bylo to v rychlosti, ale podle mě jsem se Holuba ani nedotkl,“ dušoval se po utkání gólman Baníku Antonín Buček. Aleš Chmelíček, který byl blízko sporného momentu to vysvětluje jinak. „Bavil jsem se s Radimem (Holubem – pozn. aut.) a ten říkal, že jej gólman srazil, a že to byla jasná penalta.“
Ještě pro připomenutí – odveta se hraje v Ostravě za 14 dnů a to ve středu 22.4.

O dojmy ze zápasu se také podělil kapitán Slovácka René Formánek.

Kapitán Slovácka: V Ostravě to bude o něčem jiném


Na jaře vede jako kapitán fotbalisty Slovácka René Formánek. Už v šesti soutěžních zápasech v řadě nepoznal hořkost prohry.  Po třech bezbrankových remízách se společně s mužstvem  konečně dočkal vítězství v zápase, kde to málokdo očekával. V prvním čtvrtfinálovém duelu poháru ČMFS v Uherském Hradišti padl Baník Ostrava.

Na jaře vedete mužstvo jako kapitán zatím bez jediné prohry..

No, máte pravdu. Já myslím, že jenom tak dále (směje se). Těch nul není nikdy dost. Tím myslím v naší obranné činnosti.


Bylo to jiné utkání jak ostatní druholigové zápasy?

Tak určitě. Baník hrál hodně takticky a snažil se více kombinovat. Má v mužstvu hodně kvalitních a tvořivých fotbalistů. Nám to vzadu prvních dvacet minut trošku „haprovalo,“ ale potom jsme se srovnali a Ostravu jsme do ničeho nepustili.

Jakou vám naordinoval trenér Mazura před zápasem taktiku? Chtěli jste hrát znovu vzadu na nulu?

Počítali jsme s tím, že  Baník  bude tvořit  hru a my jsme chtěli hrát na brejkové situace. Škoda, že jsme některou nezakončili dřív, ale i branka z devadesáté minuty se počítá.  

Kdo Vás nejvíc zlobil v útoku Baníku?

Výborně se doplňovali Lukeš a Zeher, to bylo asi největší nebezpečí ze strany Ostravy.

V druhé poločase jste měl poměrně ostrou diskusi s rozhodčím. Co jste si vysvětlovali?

Já jsem nediskutoval! Jenom jsem chtěl rozhodčímu připomenout, že neodpískal jasný faul na Clebera. Vzápětí tam byl běžný  souboj Kordyho (Michala Korduly, pozn. aut), který rozhodčí posoudil na žlutou kartu. To se mně zdálo docela přísné, tak jsem to chtěl rozhodčímu vysvětlit.

Zatím máte za sebou jenom půlku pohárového duelu. Co musíte udělat pro to, aby i odveta vyšla podle vašich představ?

Vezeme si sice jednogólový náskok, ale v Ostravě to bude určitě o něčem jiném. Baník bude muset tvořit hru a já čekám úplně jiné utkání. Uvidíme jak to dopadne….

Výhra s Baníkem by vás asi měla povzbudit do sobotního druholigového duelu proti Vítkovicím…

Doufám, že nás to povzbudí. Škoda, že dnešní výsledek nemůžeme vyměnit za zápas proti Třinci. To by nám pomohlo daleko víc.
stdVíce fotek ze zápasu na:fotofotbal.blogspot.com