Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

"Antonínkový časopis č. 11 vytištěný a připravený k prodeji

Rád bych těm z vás, kteří čtete časopis Krajem svatého Antonínka sdělil, že časopis je už vytištěný, nabalíkovaný a připravený k prodeji v informačním centru Ostrožska v Uherském Ostrohu, odkud bude zítra rozvážený do všech obcí a měst Ostrožska a Horňácka. Do zítřejšího dne proto dám sem na stránky detailní obsah časopisu, včetně všech odkazů, které slibuji čtenářům. To znamená odkazy na fotogalerie, videozáznamy i zvukové záznamy. A také seznam všech míst, kde je možné si časopis koupit - včetně informačního centra v Uherském Hradišti na Masarykově náměstí, na kterém mně zvlášť záleží.

Budu vám velmi vděčný za zájem o časopis, vy, kteří jste si ho ještě nikdy nekoupili, zkuste tak prosím učinit a s klidem mi napište, co se vám na něm zdálo nebo nezdálo - a pište zejména v druhém případě, rád si poslechnu vaše připomínky i náměty. Jinak počet vytištěných kusů je 2 700, rozhodli jsme se pro vyšší počet, protože při minulém čísle si někteří prodejci stěžovali, že lidé chtělí časopis a oni už nemají. Snad se na mě nebude zlobit Zuzka Lipárová (s časopisem mi hodně pomáhá a také ho rozváží), když prozradím její mail, který mi poslala před tiskem časopisu: "Jestli se bude tisknout méně než 2700 ks, tak na rozvoz nejdu... Už nemám sílu na to, každému vysvětlovat, proč mu nemůžu dát víc kusů." 

Zájem o časopis mě těší, ale stejně na něm vidím stále víc nedostatků. Myšlenkami jsem tak už u dalšího čísla, které bych chtěl v několika věcech vylepšit. Určitě chci například udělat mnohem líp celou "strukturu" časopisu, víc pracovat s fotkami, mnohem víc oslovit mladší čtenáře, přijít s novými rubrikami, popřemýšlet o grafice. Bohužel, u grafika je problém v mé maličkosti, protože se snažím čtenářům každičké místečko v časopisu zaplnit písmenky nebo fotkami. Čtenáři jsou tak možná spokojeni, akorát já "úpím", protože bych strašně rád časopis "provzdušnil", dával do něj mnohem větší fotografie a zároveň propůjčil křídla grafikovi, aby lehkostí obdařil každičkou stránku. Velmi mi chybí editor, tedy člověk, který druhýma očima a druhou hlavou časopis vidí a je schopen všimnout si mnoha podstatných věcí.

Rád bych ale velmi poděkoval všem, kteří se na časopisu podílejí,každý z nich dělá mnohem víc než by musel. Moc a moc jsem vděčný dopisovatelům časopisu, hodně mi záleží na tom, abych se jejich okruh dál rozšiřoval. Děkuju Staňovi Dufkovi ze Lhoty, panu Gajovskému z Louky, Lence Fojtíkové z Blatnice, Tondovi Vrbovi z Velké, Štěpánovi Mitáčkovi z Hluku, paní knihovnici Schusterové z Boršic u Blatnice, stejně jako dalším - omlouvám se, že nevypisuju všechny.

Vím o několika dalších lidech, na kterých mi záleží a které oslovím, aby časopis obohatili o své příspěvky. Bohužel, pořád je ale dost lidí a míst, odkud nikdo nepošle ani jediné písmenko, jediný mejlík nebo jedinou sms. Když se pak dozvím, že někde bylo něco zajímavého a nám to uteklo (například svěcení kapličky na Suchově), protože nikdo se neozval, mám chuť se vším praštit - naštěstí po čtyřicítce mi je jasné, že jsou na světě důležitější věci než je práce nebo "nějaké" psaní či focení :)    A samozřejmě děkuju zástupcům Ostrožska a Horňácka, že nadále tento časopis finančně podporují a tak umožňují jeho existenci.

RB