Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuálně: Trenérem Slovácka zůstáva Soukup. Budoucnost Zelenky v klubu je nejistá

1274367234-tiskovka-konec-ligy-2010-024

Ředitel Slovácka cítil, že liga byla ráda, když Slovácko zůstalo v soutěži


Podle očekávání povede v příští prvoligové sezoně fotbalisty Slovácka Miroslav Soukup. Tedy muž, který byl dosavadním sportovním ředitelem klubu, a který vystřídal pět kol před koncem ligy v trenérském křesle odvolaného Josefa Mazuru.
„Post nového trenéra jsme chtěli obsadit v rámci klubu, takže jsme s nikým jiným ani nejednali,“ oznámil na čtvrteční tiskové konferenci sportovní ředitel klubu Vladimír Krejčí.
Trenér Soukup bude také šéfem sportovního úseku. Odpadne mu tak pozice šéftrenéra mládeže, vhodného kandidáta na tuto funkci teprve vedení Slovácka hledá.

Staronový trenér Slovácka už nepočítá pro příští prvoligový ročník s trojicí hráčů, které klub umístil na transfer listinu jsou to: René Formánek, Tomáš Randa a Aleš Chmelíček.

Další čtyři fotbalisté Lukáš Zelenka, Tomáš Abrahám, gólman Petr Vašek a Brazilec Cleber sice nastoupí do přípravy, ale pokud si najdou nové angažmá, klub jim v odchodu bránit nebude. „Zelenka je specifický hráč a v závěru ligy dokázal, že se umí namotivovat, ale jeho výkony nebyly adekvátní jeho jménu. Musíme si hráče vyhodnotit za celou sezonu, a ne za jedno utkání,“ vysvětloval případný odchod blonďatého záložníka trenér Soukup.

Další muž, který nemá jisté místo v kádru je defenzivní záložník Tomáš Abrahám. „V závěru ligy šel výkonostně nahoru, ale na pravé straně obrany, kde je jeho místo, cítím, že by byl málo využívaný. Tam chceme dát přednost mladším a perspektivnějším hráčům,“ prozradil Soukup, který se vyjádřil také k Brazilci Clebrovi. „Svými výkony si neřekl o to, aby hrál. Věřili jsme víc Valentovi. Clebrovi když se nedaří, tak ani nebojuje, proto není důvod, aby u nás zůstal.“

Ředitel Slovácka Vladimír Krejčí si angažování zkušených hráčů před sezonou jako chybu nepřipouští.
„Všechny výkony nových posil jsme si po skončení ligy důkladně vyhodnotili a musím říct, že u zkušených fotbalistů tam nebyl ani jeden vyložený propadák. Naše výkony nebyly o jednotlivcích, ale o mužstvu a potvrdilo se nám, že Slovácko je plnohodnotným členem ligy,“ řekl Krejčí.  „Sehráli jsme některé atraktivní zápasy a také svou diváckou kulisou jsme potvrdili, že do první ligy patříme. Já sám jsem cítil na každém kroku, že liga byla ráda, že Slovácko je v soutěži i nadále,“ dodal šéf Slovácka“

Miroslav Soukup mluvil také o případném posílení kádru Slovácka. „Z Opavy přichází Mezlík a chceme uplatnit opci na stopera Košúta z pražské Sparty. Do mužstva chceme ještě přivést levého obránce, kvalitního záložníka a jednoho hráče do útoku.“

Program fotbalistů Slovácka:
Začátek přípravy:  7.6.
                          7.6.- 27.6. Příprava v domácích podmínkách     
                          27.6. – 3.7. Soustředění v Rakousku.
V rámci přípravy má být obehráno šest nebo sedm zápasů.   

První posila Slovácka je obránce Radek Mezlík 20.5. 1982
Odehraných zápasů v lize: 8
Kariéra: Sokol Rudíkov (1991-95), Bopo Třebíč (1995-98), Boby/Stavo Artikel/1. FC Brno (1998-2005), Dynamo České Budějovice (2006), SFC Opava (2006-07), 1. FC Brno (2007-2007) SFC Opava ( 2007 – 2010) 1. FC Slovácko (2010 - ?)

Text a foto: std

 

 

 

 

Ředitel Slovácka Vladimír Krejčí (vlevo) a trenér Miroslav Soukup na čtvrteční tiskové konferenci