Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Adventní čas začal - video z krásného koncertu lidové hudby v Uh. Hradišti. Doplňováno...

1228196109-cm-petra-galecky-jpg

Vítejte v adventním čase vážení čtenáři, přijměte pozvání k menšímu zastavení, které k tomuto času patří - pokuste se čas "pozastavit" a využít ho pro sebe i své blízké. A pokud máte rádi lidovou muziku, zvu vás do Uherského Hradiště, kde se včera navečer uskutečnil nádherný koncert v kostele sv. Františka Xaverského. Duchovní lidové písně hrála Cimbálová muzika Jaroslava Čecha se svými sólisty a Cimbálová muzika Petra Galečky se Sborečkem žen z Lipova. Největší hradišťský kostel byl plný, a těžko lze přiblížit atmosféru, která tam panovala. Tak třeba kousek této atmosféry pocítíte po nahlédnutí na video, které jsem tam natočil. Ke koncertu se vrátím ještě dalšími ukázkami a také textem v příštích dnech.

Měl bych určitě dodat, že koncert byl součástí výstavy o Bibli, kterou můžete až do konce roku navštívit v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Zajděte se podívat, na stejném místě najdete také výstavu betlémů.

Před koncertem byly také oceněny nejlepší dětské literární a výtvarné práce na téma Bible. I o těchto výsledcích vás budu informovat. A ještě dodám, že oficiálními pořadateli koncertu byla Společnost přátel České Bible, zastoupená paní Alenou Kubíčkovou, a bývalý senátor Josef Vaculík - ten je nadále v nemocnici, na koncertě mimochodem zazpívala velmi hezky jedna z jeho dcer. Mezi hosty byl mimo jiné kardinál Miloslav Vlk i herečka Květa Fialová. A poslední informace. Protože zájem dětí i mládeže o soutěž byl obrovský, bylo přímo na místě vylosováno dvanáct účastníků, kteří získali třídenní pobyt  Praze.

Tady je prosím první ze série videoukázek - hraje CM Jaroslava Čecha, jde o dvouminutovou ukázku z šestimunutové písničky...  

 

A tady si můžete poslechnout CM Petra Galečky, zpívá sám primáš...

 

A tady už zpívá Sboreček žen z Lipova - tedy jedna z žen...

 

... přidal jsem a ještě přidám další později večer, kdy bude lepší internetové připojení...

 

A pokud spěcháte - raději spěchejte a tuto muziku neposlouchejte :) 

RB