Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A zatím jen videoukázka z kázání arcibiskupa Dominika Duky v Uh. Brodě

Tak co, vydáme se do Uherského Brodu na Růžencovou pouť? Pokud byste se v neděli ráno vydali se mnou, všimli byste si mého údívu. Tolik lidí!!! Nečekal jsem to a zároveň jsem byl potěšený. Ten zájem o pouť Brodu moc slušel! Nyní ani nemyslím zájem o pouťové atrakce a stávky, těch bylo strašně moc a lidí kolem stejně tak. Já ale myslím zájem o skutečnou pouť, tedy o ranní mši a kázání Dominika Duky.  Klášter v Brodě je nádherný! A zahrada kolem mu také sluší. Minul jsem v neděli klášter, šel k zahradě a musel se na chvíli zastavit. Tolik lidí!!! Jistě svou roli sehrálo to, že přijel sám Dominik Duka, ale i tak, byl to prostě radostný pohled.

Natočil jsem i kousek videa, ale zdaleka ne vše, kázání Dominika Duky trvalo kolem půl hodiny. Byl jsem velmi zvědavý, co bude říkat, a myslím, že jeho slova za poslech stály. Nakonec se zmínil také o tématech, na která se ho v posledních dnech ptali někteří novináři, a o nichž mluvil na Svatého Václava prezident Václav Klaus - podle médií "spřízněnec" arcibiskupa.

 

.. i k tomuto videu bych rád později přidal pár slov ... Tento kousek považuji za možná nejpodstatnější, který v sobotu zazněl při návštěvě nejvyššího představitele katolické církve v naší zemi ... Mluví o dvou nejdůležitějších slovech, která existují, samozřejmě vedle zdraví - svobodě a zodpovědnosti... Točil jsem, prosím, z ruky, ne ze stativu ...