Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A VELMI DOPORUČUJU: Martin Hrbáč a další Horňáci v Ostrožské Lhotě!

Tož, jestli na tento program nebude plný sál, tak říkám rovnou, že nemá smysl pro ctěnné publikum vůbec nic chystat ani dělat. Můj "povzdech" se týká neděle 7. března a času 15:00, kdy se v Ostrožské Lhotě uskuteční program, který by si zejména příznivci lidové muziky neměli nechat ujít.

Program se jmenuje "Ostrožsko, poznej Horňácko", a je pokračováním podobného programu s podobným názvem "Horňácko, poznej Ostrožsko". První program byl v Louce, a jako přímý účastník musím potvrdit, že se velmi vydařil. Přišlo také hodně lidí z Louky, což jsem sám nečekal.

Jak se zachovají Lhoťané, nevím, každopádně nabídka je hodně dobrá. Přijede mimo jiné veleznámý primáš Martin Hrbáč, který, jak jsem od něj slyšel, ještě nikdy v životě ve Lhotě nevystupoval - a to už chodí po světě 70 roků! Společně s ním přijede naopak mladík, který chodí po světě podstatně méně let, ale věřím, že jednou dosáhne slávy majstra Hrbáče - mám na mysli Romana Sokola, výborného muzikanta, zpěváka a primáše. A kromě nich přijedou další výborní zpěváci, muži z Velké nad Veličkou i Louky a ženy z Javorníka. Domácí Lhotu zastupuje mužský sbor, tak jsem velmi zvědavý, co si připraví. Velká škoda, že jen výjimečně vystupuje lhotský ženský sbor, v tomto programu mně osobně dost chybí.

Ještě nesmím zapomenout, že celé odpoledne uvádějí výborní "moderátoři" Tonda Vrba a Martin Kuchyňka, diváci také uvidí televizní reportáže, natočené v našem regionu - i ty stojí za zhlédnutí. 

Tak uvidíme, jestli sál nebude poloprázdný...

RB 

 

Ps. Samozřejmě v příloze najdete detailní pozvánku