Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě VIDEO: Hrají žáci Základní umělecké školy v Hluku

Tak toto video určitě nebude "hitem" těchto stránek, což mi ale nijak nevadí. Jde o dvě videoukázky, můžete na nich vidět a také slyšet žáky Základní umělecké školy v Hluku, kteří se učí hrát na různé hudební nástroje. Nedávno měli besídku a já se na ni "vpašoval".  Rád bych vám je takto ukázal a třeba je i povzbudil v jejich nelehké "šichtě" - věřte děcka, že má velký smysl.

Slovácko má naštěstí největší síť základních uměleckých škol v České republice, přesto i tady začínají problémy. Je stále více vesnic, kde rapidně ubývá dětí, které se učí hrát na hudební nástroje. O zpěvu ani raději mluvit nebudu, zvláště o zpěvu, který se týká větších dětí. 

Hluk naštěstí takovým místem ještě tak úplně není, ohromnou práci tady, v Hluku a celém mikroregionu, odvádí ředitel "zušky" v Uherském Ostrohu František Říha - pochopitelně, za pomoci několika další pedagogů.

 

Na dvou videoukázkách můžete vidět a slyšet 17 žáků. Tady je první část z nich... 

A tady prosím druhá...

 

Tyto dvě natočené a sestříhané ukázky jsou takovým mým malým poděkováním všem pedagogům a rodičům, kteří děti vedou k hudbě - k oné múze, která člověka doprovází životem od jeho počátku až po úplný konec. Bez ní by nám bylo v životě hodně ouzko ...

RB 

Ps. Jména žáků doplním prosím později...