Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě král mariáše - je z Dubňan, Lhoťan Dominik čtvrtý + kompletní výsledky finále

A když jsem vám tady ukazoval krále slovácké klobásky, ukážu vám ještě krále slováckého mariáše - nyní ve stručnosti, v týdnu podrobně.

"Králem" je Dušan Hoch z Dubňan, chlapisko jak hora, řekli byste, že mastí mariáš tak, že včera vyhrál turnaj v Ostrožské Nové Vsi a zároveň se stal i vítězem celé série turnajů? K hospodskému strejdovi, který nad pivem a cigárem vyhazuje trumfy, má hóóódně daleko...

Na mariáš bych ani nejel, ale chtěl jsem dát o něm zmínku do časopisu - bohužel se mi do něj vejde už jen fotka a popisek, jinak je plno. Ale když už někde přijedu, snažím se pobýt delší dobu, poznat prostředí i lidi, dívat se kolem sebe, vnímat světy, které jsou pro mě neznámé a proto lákavé. Tuto krásu novinařiny se snažím neustále přibližovat i děckám v našem školním novinářském kroužku, ale obávám se, že mi nerozumí.

Tedy - vítěz je z Dubňan, jak jsem napsal, vynikající čtvrté místo ale získal reprezentat našeho regionu, Jakub Dominik z Ostrožské Lhoty. Z několika desítek účastníků nejmladší účastník soutěže!

Tak a více někdy v týdnu, omlouvám se, teď nemám čas. V týdnu ale přinesu detailní informace, včetně celkové tabulky, fotek i několika postřehů. Jelikož hráči tohoto slováckého okruhu nemají své internetové stránky, pokusím se vše potřebné a zajímavé dát zatím na své stránky - včetně třeba pravidel hry i chování při hře. I to je velmi zajímavé!

RB     

Ps. Kompletní výsledky jsem dal do přílohy raději hned, ať na ně nikdo nemusíte čekat. Nejdůležitější je v tabulce počet bodů v součtu úplně napravo - peníze v tabulce vysvětlím později (tabulka se chvilku otvírá, mějte strpení)... Ještě bych měl dodat, že slovácký okruh hraje skoro sto lidí, do Ostrožské Nové Vsi přijeli jenom ti nejlepší... A musím se zmínit o organizátorovi včerejšího turnaje panu Pavlasovi. Jeho péče o turnaj, včetně shánění darů pro hráče, byla perfektní. Velmi mu pomáhala i jeho paní a synové. Hleděl jsem a obdivoval jsem, vážně... Byl to ten druh ochoty, kvůli kterému má smysl na Slovácku být a o takové ochotě psát, věnovat se tady na stránkách nebo v časopisu Slovácku jinak než velká média, říkejte si, co chcete...

Soubory ke stažení