Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě Horňácké slavnosti - video pozvánka: Holky z Veličky

Ručička se už blížila k jedenácté večer, když ve čtvrtek končila generálka na Horňácké slavnosti. Nyní se můžete v jedné ukázce na tuto generálku podívat, berte ji jako pozvánku na letošní slavnosti, jejichž detailní program jsem už na web dával dříve. Na generálce jsem natočil řadu ukázek, které bude dávat na web později. K Horňáckým se určitě vrátím i příští týden a také v časopisu Krajem svatého Antonínka.

 

Na videu jsou holky z Veličky (která krásně zpívají), ukázka je z programu „Juro, vypal to....." aneb Horňácká pálenica, jak ju eště neznáte. Autorem je Martin Kománek se svými spolupracovníky, pořad začíná dnes ve 20.30 - myslím, že se bude velmi líbit! Uvidíme, co počasí, pořadatelé se už vážně připravují na mokrou variantu. 

 

RB

 

Rád bych dodal, že tyto stránky, stejně jako vše z Horňáckých slavností, vzniká jako projev úcty a  poděkování všem naším předkům, kteří nám zanechali nesmírně bohatou lidovou kulturu, stejně jako těm, kteří tuto kulturu na začátku 21. století dál rozvíjejí a snaží se její hodnoty "přenést" také na dnešní generace... Jsem přesvědčený, že má smysl věnovat právě tomuto čas, energii a z velké části také tyto stránky www.slovackoDNES.cz, předcházející stránky www.slovacko.org i časopis Krajem svatého Antonínka. Děkuji všem, kteří mně v tomto pomáhají, mají pro mě pochopení a dokáží omluvit mou neznalost i má pochybení. Snad není tato má snaha marná...