Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě fotogalerie: soutěž hasičů v Hrubé Vrbce na Horňácku

Ještě dávám na stránky jednu bohatou fotogalerii, a to z letních závodů hasičů v Hrubé Vrbce na Horňácku. Vedle lidových tradic se snažím psaním a focením mapovat-podporovat-popisovat činnost různých spolků, protože jejich existenci považuji pro život lidí (i vesnic) za nesmírně důležitou.

Jel jsem se proto mimo jiné podívat na jednu soutěž hasičů, a to do Hrubé Vrbky - a byl velmi překvapený, kolik družstev tam bylo, nejen družstvo domácí, plus další z Horňácka, ale také z Blatnice, ze Slovenska  a z řady míst Slovácka. Nemohl jsem zůstat celou dobu, proto jsou fotky jen z části závodu. Opět ale dávám maximum fotek, aby si je mohli někteří účastníci stáhnout, osobně bych vybral tak deset fotek jako "TOP" fotky.

Mimochodem, pro fotografa jsou soutěže hasičů zajímavé, dřív jsem žádné neviděl, takže jsem byl překvapený, kolik je tady možné vidět úsilí, emocí, pocitů. A také zajímavých lidí, stačí se dát do řeči.

A tady se také začal rodit můj článek o hasičkách z Kuželova, který vychází právě nyní v časopisu Krajem svatého Antonínka. Úžasné ženské, jejich fotky a pár slov o nich je také TADY. Říkám si, že třeba to bude inspirovat nějaké jiné holky, které se někde nudí nebo zahřívají barovou stoličku. Proto i v tomto focení "nějakých" hasičkých závodů vidím smysl. A budu se k hasičům, hasičkám i dalším spolkům vracet dál a dál...

RB

 

Fotogalerie je prosím TADY...