Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě filmový festival v Karlových Varech - mám ho už dost...

Napíšu to bez obalu - filmového festivalu v Karlových Varech mám už dost a dost. Ještě přesněji napsáno - mám dost referování o něm. Všechny informace z Varů si jsou léta už tak podobné, že mě už dokonce nebaví ani Marek Eben se svými televizními vstupy z Varů.

Všechno je to prostě na jedno kopyto, občas se mi zdá, že skoro všichni novináři při vjezdu do Varů ztrácejí rozum a soudnost, snad je to těmi večírky, drinky nebo snahou získat ceněnou akreditaci.  Už nechci nic číst o hercích, večírcích, politicích, baťůžkářích, sponzorech ani Bartoškovi, dyť je to rok co rok a další rok to samé!!! Jako přes kopírák! Dívám se v ČT na Události-Komentáře, najednou se tam objeví Jakub Železný v motýlku a v přímém přenosu "žvaní" několik minut o ničem - chystá se totiž právě na nějaký karlovarský veřírek... Vrcholem je, když novináři předávají Bartoškovi rok co rok nějaký dárek, větší "vlezdoprdelismus" jsem ještě neviděl... 

Nezlobte se - já za tímto festivalem vidím jen strašlivé peníze na pobavení politicko-podnikatelské "elity", které asistují známé tvářičky, peníze, které na toto vyletěly za poslední léta komínem se mohly použít na užitečnější věci. A teď mě můžete nazvat třeba kulturním či filmovým barbarem :) Jestliže ekonomická krize prý ztenčila peníze na tento podnik, je to jen a jen dobře. Řada politiků i podnikatelů (mnohdy z polostátních firem) si tady žila na hromadě peněz, ani by se podíleli na jejich vydělání. A Vary byly vrcholkem tohoto ledovce.

A nakonec jeden tip. Mezi nemnoho novinářů, kteří píší o festivalu s odstupem a nezávislostí je "nějaký" Kamil Fila z Aktuálně. cz - zkuste třeba tady...  

Mám návrh: Web, kde budou jen a jen informace o samotných promítaných karlovarských filmech. Bez jediné informace o večírku či čímkoliv podobném - jenže, kdo by na takový web chodil? :)

RB