Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A dnešní noviny - titulní strana s velkým "úlovkem"

Hezký víkend přeji všem, po ránu "nabízím" ranní MF DNES, další titulní strany novin, stejně jako veškeré čerstvé informace, najdete na pravé straně tohoto webu. A jelikož se mi pokazil hlavní velký počítač, neumím sem do článku stáhnout jinou titulku novin než MF DNES.

MF DNES ale stojí za to, doporučuji koupení, hned hlavní článek na titulní straně vám vše podstatné prozradí. Dva poslanci byli ochotni vzít sponzorské peníze od nastrčené neexistující firmy, která měla vlastnit síť heren za to, že by podpořili se svou stranou změnu zákonů tak, jak by tato firma chtěla. Dokonce měl tento článek po vyjítí článek svůj dopad. Spoluautor tohoto článku, velmi šikovný mladý klučina, kterého znám z doby svého psaní v MFD, mi už brzy po ránu psal sms zprávu: "Dobré ráno, Radku! Jde to kvapem: Šustr končí v politice!" Tak jsem mu odepsal gratulaci se stručným vzkazem: "Škoda Ondřeji, že jste nepřišel do novin před deseti lety."

Onen poslanec měl totiž v politice skončit už dávno. Za tu dobu dokázal přihrát pořádný balík peněz sobě, své dřívější straně i své vesnici - a jak ukazuje dnešní článek, zřejmě v minulosti přihrával i jiným. Mimochodem, tento poslanec je z "našeho" Slovácka a vždy dbal o to, aby se i u nás dařilo hazardu a sázkám. Díky tomu máme v našem rybníku pořádnou "velrybu", na kterou si už nikdy žádný rybář nepřijde :) Měl jsem svému bývalému kolegovi v novinách napsat, ať přijede z Prahy do regionů, tady je spojitost politiky a byznysu katastrofální. A navíc není nikoho, kdo by o tom psal a "šťoural" do toho.

Po ránu člověk může takové zprávy z politiky ještě docela strávit, horší je takové "setkání s realitou" například v pondělí večer v pořadu Reportéři ČT. Ten jsem si zakázal, protože potom nešlo usnout ani do tří do rána - stav věcí veřejných je u nás mnohde velmi bídný. A bojím se, že na něm a na nás nezmění nic ani to, kdyby k nám papež jezdil každý rok. Což není nic proti papeži, naopak, jsem rád, že přijíždí a budu mít z toho stejnou radost jako mnozí věřící...

Přeji vám všem tři dny krásného volna a co nejvíce radosti - ať už z důvodu této historické návštěvy nebo čehokoliv jiného...

RB

Soubory ke stažení