Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

2xVIDEO: Cesty za dětským zpíváním a hraním - Blatnice pod Sv. Antonínkem

Jedna z věcí, ve které vidím smysl, je mapování a ukazování dětského hraní a zpívání lidové hudby. Pravidelní čtenáři tohoto webu i časopisu Krajem svatého Antonínka vědí, že právě tomuto se snažím věnovat docela hodně. V pondělí jsem se byl proto podívat v Blatnici pod Sv. Antonínkem na zkoušce foklorního souboru Vavřínek a místní cimbálové muziky.


Na prvním videu ze zkoušky můžete vidět především cimbálovou muziku a pana Jaroslava Smutného, jak dává děckám rady + děti z Vavřínku

 

A na druhém videu jsou opět záběry ze zkoušky, můžete se podívat na část nového pásma, které děti nacvičovaly... 

 

O souboru, cimbálové muzice i jejich vedoucích napíši podrobněji v květnovém čísle časopisu Krajem svatého Antoníka, pondělní podvečer v Blatnici byl velmi příjemný a povzbudivý - díky dětem, vedoucím i panu Smutném, o němž se už dlouho chystám napsat dlouhý článek, jak obrovsky moc pro náš region dělá.

 

Blatnici se snažím věnovat docela hodně, nedávno jsem tam točil soubor Vavřínek a muziku při samotném vystoupení TADY a TADY. A text k videu je prosím TADY. Snad co nejvíce dětí na videu zůstane věrných zpěvu a muzice i ve starším věku...


A když  jsem u Blatnice, chtěl bych strašně moc poděkovat Blatničanům, kteří si kupují časopis Krajem svatého Antonínka. Je jich hodně a velmi si toho vážím. Budu se snažit, aby i v květnovém čísle našli mimo jiné zajímavé články z místa, kde žijí. Děkuju!!!  

 

 

RB 

 

 

   Škola v Blatnici pod Sv. Antonínkem, 15. březen 2010