Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

1 FC Slovácko - Krč 2:1

SLOVÁCKO – KRČ 2:1

Branky: Stýskala, Chmelíček

 

Stýskala: Šli jsme jednoznačně za vítězstvím

Chmelíček věří, že vítězství pomůže mužstvu hlavně psychicky

Jmenuji se Petr Stýskala - vzkázal svým sobotním výkonem fanouškům a také trenéru Kalvodovi tento nejmladší hráč v bílém dresu uherskohradišťského klubu.

Návrat do základní sestavy Slovácka po dlouhých jedenácti zápasech mu vyšel dokonale.

 Z domácích hráčů byl nejvíce při chuti a poprvé se připomněl už po čtyřech minutách hry. S přehledem zkušeného mazáka nezpanikařil a technickou střelou rychle zrušil bezgólový stav zápasu. „Gondič (Michal Gonda pozn. aut.) mně to dal výborně do prostoru, když jsem byl sám v šestnáctce a potom to chtělo jenom dobře trefit. Podařilo se to dokonale a bylo to rychlé a důležité vedení,“ sypal ze sebe šťastný střelec, pro kterého to byla vůbec první trefa v dresu Slovácka. Scénař prvního poločasu dál psal hlavně mladík s červenými kopačkami a staženými stulpnami.

 Po půlhodině hry parádně vysunul Chmelíčka, který se z jeho přihrávky nemílil. „Věděl jsem, že Chmelda je rychlostní typ a na takové přihrávky čeká, tak jsem mu to tam dal a ono to vyšlo. Důležité ale je, že jsme vyhráli. Je jedno, kdo dá góly. Celý týden jsme se na tenko zápas připravovali a nikdo od nás nečekal nic jiného než výhru, o to byl ten zápas složitější. Toto vítězství jsme už nutně potřebovali. Dneska jsme šli jednoznačně za třemi body.“ Ujistil středopolař Slovácka, který svou premiérovou branku věnoval svým nejbližším. „Chtěl bych svůj první gól věnovat mojí rodině a hlavně přítelkyni. Doufám, že nás dnešní výhra už nastartuje k lepším výkonům. Hlavně musíme co nejrychleji zapomenout na nešťastný začátek jara.“

Petr Stýskala také věří, že na další start v základní sestavě už nebude čekat další půlrok.

 „I když máme strašně silnou lavičku, tak doufám, že nastoupím v základu i v příštích zápasech,“ přeje si mladý fotbalista.

IWC Replica Watches

Slovácko zapnulo ofenzivní motory ještě jednou v průběhu prvního poločasu. Jmenovitě nejlepší střelec Slovácka Aleš Chmelíček, který svým sedmým zásahem přivedl domácí fanoušky do varu ve třicáté minutě. „Na míč jsem si zakřičel. Styzy (Stýskala pozn. aut.) mně to dal perfektně do ulice a potom to už nebyl problém proměnit. Konečně jsme splnili to, co po nás trenér chtěl. Doma nevyhrát s Krčí by bylo asi hodně špatné. Myslím si, že po dnešním zápase půjdeme stoprocentně nahoru. Vítězství nám pomůže hlavně psychicky a já věřím, že na konci sezóny budeme slavit postup,“ tvrdí Aleš Chmelíček.

 

První poločas hrálo Slovácko s chutí, tlačilo se do útoku a vytvářelo si gólové šance. Druhá pětačtyřicetiminutovka už ale tak výstavní nebyla. Jak viděl druhé dějství nejlepší střelec domácích. „Je pravda, že ke konci zápasu už nám ubývaly síly. První půlku jsme hráli hodně útočně. Napadali jsme soupeře už na jeho polovině a to je fyzicky hodně náročné. V druhém poločase jsme se chtěli soustředit víc na obranu a vyšlo nám to dokonale. Krč se vlastně nedostala do žádné větší šance,“ upozorňuje Aleš Chmelíček

 

Už na podzim se hlásil na Slovácku jako první posila mužstva v boji o první ligu. Jednadvacetiletý záložník Jaromír Grim si ale na svůj premiérový start v uherskohradišťském dresu musel tři zápasy počkat. Jak se mu hrálo poprvé na hlavním stadiónu?

„Musím přiznat, že jsem byl ze začátku trošičku nervózní, ale po pár přihrávkách už to šlo. Dali jsme poměrně rychlé branky a v druhém poločase už jsem zápas kontrolovali. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Už se těším na další domácí zápas, kdy přijedou Holice (právě odtud Grim na Slovácko přestoupil pozn. aut.) mám tam spoustu známých a doufám, že to utkání nebude moc vyhecované,“ přeje si Jaromír Grim.

                                                                                               Text a foto: std