Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Udělejte dobrý skutek! Zajděte na buchty do skvělé kavárny Ulité kafé! Pomůžete Barči! Anebo můžete pomoci ještě dalším...

Jestli něco dělá člověka člověkem, potom to je schopnost pomáhat druhým, soucítit s nimi, najít v sobě dobrou vůli k druhému člověku. Každý den se můžeme přesvědčovat, že je kolem nás spoustu lidí, kteří se snaží druhým pomáhat a takto mimo jiné "nalamovat" ty, kteří mají jakousi tvrdou kůži a naopak škodí kudy jen chodí.

 

Lidé, kteří chtějí pomoci, mají spoustu možností. Jedna z nich se jim nabízí právě v tomto týdnu v kavárně Ulité Kafé v Uherském Brodě. Je to skvělá kavárna, určitě jedna z nej nej nejlepších na Slovácku, kavárna, kde mají knížky, kde hrává klavír, kde slyšíte praskot dřeva v krbu, kde zní výborná muzika a kde chodí hosté, kteří čekají od kavárny mnohem více než dobré kafe. Tato kavárna má navíc i dva výborné kavárníky, kteří přicházejí stále s novými a novými nápady - jedním z takových "nápadů" a dobrých skutků je právě i akce s názvem Buchty pro Barču.

 

Psát cokoliv dalšího nemusím. Stačí, když si přečtete následující letáček. A až ho dočtete, naplánujte si návštěvu této kavárny. Sním o tom, jak kavárna bude celý týden plná, jak tam budou kopce buchet, které se rychle budou měnit v kopec dobré vůle a hromadu penízek. Z té kavárny budou odcházet šťastní lidé, kteří budou vědět, že jeden dobrý skutek dokáže člověka obohatit mnohem víc  než třeba týdenní dovolená někde v zasněžených horských kopcích...

 

Díky vám všem, kteří si na Barču tento týden (a třeba i jindy) vzpomenete. Díky vám, kteří budete mít v tomto týdnu pořádnou chuť na buchty. A díky moc Karlovi a Martinovi, dvěma skvělým chlapíkům z Ulitého kafe, kteří ukazují, že podnikání může být o mnoha jiných věcech, než jen o "kasírování" zákazníků.

 

RB   

 

Ps. Ještě jsem nenapsal, kde ona kavárna je. Je to jednoduché, když jste na náměstí v Brodě, dáte se uličkou, která je uprostřed náměstí, z mísrného kopečka směrem dole, ujdete pár kroků, minete napravo gympl, a když sejdete dolů, sedíte přímo v kavárně! Kulturní to instituce, přestože se mi zdá, že mezi "oficiální kulturou", dotovanou z městského rozpočtu, vůbec není. O to více si zaslouží podporu!

 

 

Tady ještě dávám mejlík, který přišel přímo z kavárny:

Zveme všechny na týden plný buchet v naší kavárně. 

Každý den na vás budou čekat jiné dobroty, jejichž koupí můžete podpořit mladinkou jedenáctiletou umělkyni Barču Sedláčkovou... 

U Barči se v dětství po prodělaných nemocech objevily příznaky neuropatie, projevující se zánětlivým postižením periferních nervů, svalovou slabostí, obtížemi s držením rovnováhy a koordinace. 
Její stav vyžaduje finančně nákladnou operaci šlach, kterou v ČR neproplácí zdravotní pojišťovny.

Proto jsme se rozhodli Barču podpořit uspořádáním této sladké akce. Všechny vybrané peníze budou věnovány na Barčinu operaci.

Více informací o Barči na 
http://www.barcas.cz/

Přijďte si tedy zamlsat :-)

Janka Kachníková, Lucie Jeglová, Ulité Kafé

https://www.facebook.com/ulitekafe