Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Skauti v Uh. Hradišti slaví 100 let: TADY je na videu včerejší začátek jejich parádní výstavy - zajděte na ni, navštivte jejich akce (doplním)

Jestliže se snažím těmito stránkami mimo jiné podporovat hodnoty, které považuji za nejdůležitější, není možné, abych vynechal skauty a jejich oslavy stoletého výročí od vzniku skautingu. Proto jsem včera také zamířil do kina Hvězda, kde začala výstava k tomuto velkému výročí. Její název: "Skautské stopy v Uherském Hradišti aneb Od kmene Řvavých k Psohlavcům".

 

 

Vy se nyní můžete podívat na videoukázku, kterou jsem při zahájení výstavy natočil. Uslyšíte hodně muziky a také proslov  předsedy Okresní rady Junáka Jaroslava Hrabce. Moc bych vám chtěl výstavu ve Hvězdě doporučit, je opravdu parádní, na řadě panelů se dozvíte o skautech obrovské množství informací. 

Na hlavní stránce tohoto mého webu najdete také plakát s programem oslav, zkuste si udělat čas a přijďte na některou z akcí. Buď v týdnu nebo v neděli. Například dnes ve středu a v pátek si můžete od 16. do 19. hodin prohlédnout klubovnu skautů, která je vedle tenisových kurtů u Moravy - součástí prohlídky je i plavba lodí! V neděli od 14. hodin potom můžete zajít do Hvězdy, která bude promítat několik fimů se skautskou tématikou. Samotná výstava bude slavnostně ukončena 15. května v 17. hodin. 

TADY  jsou také perfektní stránky skautů, podívejte se ... 

TADY  jsou krajské stránky Zlínska ... 

TADY  bych vám rád doporučil stránky skautů na facebooku ... 

 

 

 

Tady je pokračování slavnostního zahájení výstavy. Uslyšíte starostu Uherského Hradiště Květoslava Tichavského a ředitele Městských kin UH Josef Korvas.

RB 

 

Myslím, že tento obrázek je v současnosti nejdůležitější. Můžete se z něj dozvědět, kdy mají skauti z Uherského Hradiště své schůzky, kam můžete přijít vy sami nebo vaše děti. Kéž má skautské hnutí co nejvíce pokračovatelů...

 

A historie - úctyhodná a z dnešního pohledu "supermoderního" člověka takřka neuvěřitelná ...

 

 

 

 

 

 

... přidám další fotky ...