Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Novoveský večer s francouzským vínem, ostrožská vernisáž ručních prací, strážnický hudecký večer, krojované vyšívání, aerobik, památky pomezí + hody v Blatnici a Boršicích!

Nyní se můžete podívat na docela slušnou přehlídku pozvánek, velmi děkuju těm, kteří mi pozvánky posílají, zároveň jsem nějak "smuten" z toho, že se neozvou ti, kteří dělají akce třeba v mém blízkém okolí.   

Nejdříve dávám sem na web pozvánku do Uherského Ostrohu, na vernisáž žen, které se věnují ručním pracím - konkrétně na výstavě uvidíte od 17.00 paličkovanou krajku.

Myslím, že si tyto ženy zaslouží, abych minimálně uvédl jejich jména - Anna Řezáčová, Marie Škrabalová, Magdalena Štachová, Milada Taťáková, Jitka Zalubilová. Jsou to většinou starší ženy. Jak jinak, mladší se už ručním pracím téměř nevěnují...

Detaily pozvánky jsou prosím v přiloženém souboru ...

 

Také bych vás chtěl pozvat na Hudecký večer Slávka Volavého do Strážnice, začátek 19.30, sobota 20. listopadu. Seznam hostů vypadá velmi zajímavě, myslím, že ještě i sežente nějaký lístek. Podrobnosti prosím TADY ...

 

No, a moc pěkné posezení je dnes ve vinotéce v Ostrožské Nové Vsi, mít na to peníze, hned bych šel. Začíná se v pátek 19. listopadu od 19.00, jde o "Večer s Beaujolais" aneb Oslava vína po francouzsku. Vystupují Ženičky z Hluku, budu na ně myslet u nějakého českého odrůdového vína doma :) :)  Pokud máte pár stovek, zajděte si, nepochybuju, že to bude příjemný večer se skvělým vínem i jídlem! A to se ví, i muzikou! Podrobnosti v příloze ... A ještě TADY je odkaz  na stránky této výborné vinotéky, která pořádá řadu zajímavých akcí ...

 

A pochopitelně, všechny zvu na hody do Blatnice pod Sv. Antonínkem! Veškeré podrobnosti najdete v přiložené pozvánce. A rád bych vás informoval také o vystoupení dětských souborů, které můžete v Blatnici vidět 27. listopadu -  podrobnosti opět v příloze.

 

Další pozvánky jsem našel na stránkách www.ostrozsko.cz, tady jsou:

 

Památky moravsko - slovenského pomezí (o tomto vůbec nic netuším, přitom je to v Hluku, nikdo mi bohužel nic neřekl, což mě mrzí ...)

Zveme Vás na vernisáž putovní výstavy projektu Památky moravsko - slovenského pomezí. Záměrem výstavy je informovat o dosažených cílech projektu, průběhu a také o poznatcích získaných při jeho realizaci.

KDE: Hluk, památkové domky Rajčovna

KDY: 19.11.2010 od 13:00 do 15:00 hod.

 

Krojové vyšívání

Lidové tradice a řemesla, o. p. s. vás zve na kurz krojového vyšívání. Lektorka Zuzana Vaverková vás zasvětí do tajů starodávného lidového řemesla. Z důvodu omezeného počtu míst je nutné se předem přihlásit.Vyšívací bubínek s sebou. Vstupné 100,- Kč.

KDE: Uherský Ostroh, šicí dílna Lidové tradice a řemesla, o.p.s.

KDY: 20.11.2010 ve 14:00 hod.

 

Ostrožská pastelka - jenotlivci

Srdečně vás zveme na přátelský závod v aerobiku jednotlivců. Závod je zařazen do postupové soutěže VZP L-Diamonds Aerobic Tour. Více na www.aeobictour.cz. Závod pořádá DDM Pastelka Uherský Ostroh.

KDE: Uherský Ostroh, sportovní hala

KDY: 20.11.2010 od 9:00 hod.

 

Kateřinské  hody v Boršicích u Blatnice (vůbec nikdo se z Boršic neozval)

Srdečně Vás zveme na tradiční kateřinské hody, přijďte se podívat na krásné kroje, hodovou atmosféru plnou dobré nálady a příjemných lidí, výborného jídla a pití.

KDE: Boršice u Blatnice

KDY: 21.11.2010

 

Literární večer

Zveme Vás na slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku literárně-výtvarné soutěže. Večerem provází herec Slováckého divadla David VACKE. Host večera Radek Malý - český básník, autor knih pro děti, překladatel.

KDE: Uherský Ostroh, zámecký koncertní sál

KDY: 24.11.2010 od 17:00 hod.

 

RB