Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky na víkend: Jízda králů, otevřené sklepy v Blatnici, Novoveské láteňské zpívání, Tonda Vrba a Martin Kuchyňka v Brodě, herecké hvězdy a divadlo v Hradišti, moderní muzika v Brodě + další akce!

S každým dalším víkendem je už akcí na Slovácku tolik, že se nedají všechny ani sepsat, natož tak navštvívit. Nadále se ale snažím dávat plakáty s pozvánkami na ně na pravou stránku svého webu, takže doporučuji, abyste se am často dívali a budete mít doceal slušný přehled o tom, co se kde děje. Kdybych měl alespoň některé vybrat, nebo se o nich zmínit, budou to například tyto akce:

 

Pokud jde o Jízdu králů v Kunovicích, už se o ní rozepisovat nebudu, podrobný program tady na webu máte už řadu dnů.  jen stručně shrnuto:

Pro ty, které zajímá čistě Jízda králů, je hlavním dnem neděle, pokud chcete vidět, než se všechno rozjede, přijeďte do Kunovic po osmé přes Pánský dům, to už se začnou postupně jezdci na koních sjíždět. Pokud nespěcháte, počkejte si až na čas 10.30, kdy se celá družina objeví před radnicí a potom pojede po Kunovicích - všechno v klidu uvidíte. Jestliže vás zajímá i folklorní program, zajděte si po 11.00 na Panský dvůr, tam můžete tento program vidět. Rád bych vás také upozornil na sobotní čas 14.00, to začne u radnice Formanské odpoledne, na kterém můžete vidět spoustu pěkných koní s různými vozy či kočáry. Program tohoto odpoledne bude následující:

  • Ve 14 hod. odjede z náměstí Svobody průvod bryček vozů a kočárů (cca 23 spřežení) na defilé městem, které by mělo končit cca v 15 hod.
  • Od radnice budou následně po zbytek odpoledne vyjíždět jednotlivé povozy na čtyři projížďkové trasy Kunovicemi - tahle akce je určená veřejnosti. Na místě výjezdu (u hasičárny) se budou prodávat lístky na projížďku v ceně 30 Kč za osobu.
  • Během sobotního odpoledne bude u radnice během defilé a snad i během projížděk komentovat koně, vozy i postroje pan Martin Foretník z Krumvíře. Přesná podoba téhle akce není úplně jasné, jedná se o premiéru a detaily vyplynou z průběhu celého odpoledne.
  • Projížďky pro veřejnost budou i v neděli, ale v omezenějším rozsahu - část koní pojede pod sedlem v průvodu.
  • Souběžně s Formanským odpolednem bude až do večera probíhat kulturní program v Panském dvoře, komunitním centru a Slováckém sklípku - viz. program jízdy králů

 

Tak, a pojďme od Jízdy králů dál. O Ostrožské Lhotě jsem už psal na jiném místě webu, můžete tam navštívit několik zajímavých akcí v pořadí ochotnické divadlo, fotbalových turnaj starých pánů, folklorní odpoledne s výstavou svatebních fotek. Výstava začíná v neděli ve 14.00 a určitě stojí za vidění!

 

 

Velmi rád bych také pomohl s propagací následující akci, která pomůže dobré věci a na kterou mám plakát na webu už řadu dnů. Jde o turnaj v malé kopané, na který mají přijet známí herci, jejichž jména budou určitě hodně velkým tahákem. Jména jsou na plakátu, byť nepřijedou zřejmě všichni, pár jich zcela jistě uvidíte přímo při fotbale! Akce je určena široké veřejnosti a vhodná též pro rodiny s dětmi. Bude pro ně připravena trampolína nebo skluzavky, pobaví je kouzelník Jirka Hadaš, mohou vidět své idoly, opatřit si fotky a autogramy. Výtěžek akce půjde na dobročinné účely, které mají zcela konkrétní podobu, stačí, když kliknete TADY.

 

 

 

Další akcí, o které se moc neví, je večer Tondy Vrby a Martina Kuchyňky v Cafe clubu v Uherském Brodě v sobotu 19. května od 19. hodin. Bude to určitě pěkný večer, s Martinem a Tondou je vždy sranda, Cafe club je útulný podnik v centru Brodu, kterému vládnou manželé Rosenfeldovi. Přidávám i plakátek, který zatím nemám na webu dlouho, nešel mi na stránky dát.

 

 

Teď udělám pořádnou reklamu vinařům v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Objevil jsem tyto jejich velmi pěkně dělané internetové stránky, ze kterých se dozvíte o jejich velké sobotní akci, ale nejen to - můžete si tam také přečíst potěšující informaci, že přes celé léto bude mít vždy alespoň jeden sklep otevřeno. Výborný počin, který moc chyběl! Tož, snád mně ten pohárek za takovů reklamu nalejů :) Stránky najdete TADY, včetně plakátu ve velkém rozlišení!Program sobotní akce v Blatnici i celková snaha místních vinařů určitě stojí za pozornost!

 

 

 

 

Rád bych také upozornil, že začínají kulturní akce v pěkném areálu novoveských lázní. Teď v sobotu od 15.30 tam vystoupí kromě místního sbotu také chlapi z Hluku, Vlčnova, Buchlovic, Uherského Hradiště, Mutěnic a Vlčnova. Hrát bude Cimbálová muzika Novoveská banda. 

 

 

A další akce jednou větou. Začínají nám skákat verbíři, v Uherském Hradišti hraje populární Hoffmanovo divadlo, v kině Máj Uherském Brodě, které perfektně spravuje paní Slívová, hrají populární kapely Ty syčáci a Květy... To už by i mohlo stačit, kdo stihnete alespoň polovinu z toho, co je na mém webu, můžete si v kterékoliv hospodě otevřít na jeden večer účet na moje jméno :) :)