Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Hody v O. N. Vsi, Kunovicích i Dolních Bojanovicích, výročí kostelů v Petrově a ve Strání, kam přijíždí kardinál Vlk + lidoví vypravěči ve Velké

Tak tedy pojďme rovnou na pozvánky, akcí je mnoho a budu rád, když vám dám třeba dobrý tip. Snad vydrží ještě počasí, které je v těchto dnech skutečně nádherné.

Nejdříve vás ale pozvu na akci dovnitř, protože tyto mé stránky patří mezi mediální partnery a akci už dlouho propaguji na pravé straně webu - jde o setkání lidových vypravěčů, plánované do Velké nad Veličkou už na zítřek 19.00. Doporučuji vám lístky si dopředu objednat na čísle 518 382 502, protože loni byl o setkání obrovský zájem.  

Rád bych vás také s předstihem pozval také na další podobnou akci, a to na setkání harmonikářů a heligonkářů na Suchově. Akce sice bude "až" v sobotu 9. října ve 14.00, ale určitě je dobré si ji už nyní zapsat do kalendáře - plakát je prosím v příloze tohoto článečku.

Tak, a nyní už aktuální pozvánky. Následující dvě by šlo označit za duchovní, protože se týkají kostelů v Petrově a ve Strání.

V Petrově o víkendu slaví 10. výročí posvěcení kostela sv. Václava, veškeré podrobnosti najdete prosím TADY. Součástí této slávy jsou pochopitelně i hody, například v sobotu od 15.30 půjde Petrovem krojovaný průvod.

Ve Strání bude ještě větší sláva, dnes tam začínají oslavy 100. výročí posvěcení chrámu, na které přijede kardinál Miloslav Vlk. Veškeré podrobnosti jsou prosím TADY. Pro zajímavost dodávám, že kardinál bude sloužit ve Strání dvě mše, jednu v sobotu v 15.00, druhou v neděli od 10.30. Nejzajímavější "bod" ale zřejmě bude v sobotu od 17.00, kdy je s ním naplánováno posezení u kávy. 

Tak, a pojďme na hody. V našem bezprostředním okolí bude hodové veselí na dvou místech - v Ostrožské Nové Vsi a sousedních Kunovicích. Program novoveských hodů už jsem na stránky dával, je TADY, program hodů v Kunovicích najdete TADY. V Kunovicích je dnes od 17.00 na radnici vernisáž výstavy fotek - i tuto pozvánku mám na pravé straně webu.

Na stránky jsem také už dával pozvánku do Ostrožské Lhoty, kterou navíc rovněž můžete najít na pravé straně webu. V neděli od 14.30 slaví Centrum otevřená škola 10. výročí vzniku, ke slyšení bude country i cimbálová muzika.

Kdybychom šli trošku dál od našeho regionu, najdeme další "várku" akcí. Například? Svatováclavské krojované hody v Dolních Bojanovicích o tomto víkendu, jejich detailní program je TADY. Už dnes například vystoupí od 18.00 sourozenci Ulrychovi. Pozor - tamní hody bývají od neděle do úterý!

Akcí je prostě mnoho a mnoho, další desítky by šlo přidat, nevěřící mi jistě odpustí, když napíšu: Není to naše Slovácko Bohem požehnaný kraj? :)

RB