Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lákavé pozvánky: Na Horňáky do Ostrožské Nové Vsi i do Brna... S videem Kuželovjanek... A také na zajímavý program ve Slováckém muzeu

Blíží se další víkend, a my se můžeme podívat, na co se například můžeme těšit. Zatím sem dávám první pozvánky, pokud přijdou další, nebo na další narazím, také je na stránky dám.

 

Ještě před víkendem máme středu, a právě v tento den od 17.00 hodin se odehraje moc zajímavá akce ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti. Když kliknete TADY, dozvíte se veškeré podrobnosti, určitě ale tato akce, která se týká zajímavého muže Františka Horenského, stojí za návštěvu! Pozvánku do muzea jsem dal také sem do příloženého souboru.

 

Další pozvánka je už na neděli do Ostoržské Nové Vsi. Pravidelní čtenáři tohoto webu vědí, že nedělní akci anoncuji už několik dnů, teď ještě přidávám videoukázku, kterou natočil Tonda Vrba. Uvidíte a uslyšíte na ní šikovné holky z Kuželova, které budou patřit mezi řadu zajímavých hostů nedělního programu. Tonda k videu napsal:

Další ze zkúšek dívčího sborku "Kužeouvjanky" proběhua v nedělu 30. ríjna odpoledňa na Kulturním domě v Kuželově. Děvčice sa pečlivě pripravujú na svoje vystúpení do poradu Ostrožsko, poznaj Horňácko, kerý sa uskuteční v nedělu 6. listopadu Na orlovně v Ostrožskéj Novéj Vsi od 15.00 hodin. Takéj je hodně chválihodné, že tam s něma bude aj nedávno založená taneční skupina z téže dědinky pod historickým větrným mlýnem:-)

 

 

 

 

 

 

 

Zcela náhodně jsem se z rozhlasu dozvěděl o další zajímavé a lákavé akci, která se uskuteční v pátek 4. listopadu od 19.30 až v Brně, konkrétně v kulturním domě U Lípy v Brně - Černovicích. I přes takovou dálku se určitě někteří do Brna vydáte, protože tady vystoupí mimo jiné Sboreček žen z Lipova a HCM Petra Galečky. Slovem bude prolvázet Jiří Miškeřík. Celý plakát uvidíte ve výborném rozlišení TADY. Pro řidiče ještě přidávám mapu, kde najdou Charbulovu ulici, ve které zmiňovaný kulturák je.

 

Soubory ke stažení