Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zažijte atmosféru Divadelního plesu v Uherském Hradišti - a podívejte se na vyhlašování nejlepších herců Slováckého divadla

Mezi nejpopulárnější plesy v našem regionu patří určitě ten divadelní, který je v režii Slováckého divadla z Uherského Hradiště. Vy teď máte docela exkluzivní možnost se na něj podívat, okusit jeho atmosféru a seznámit se s výsledky anket pro nejlepší herce, herečky či inscenaci. Navíc letos bylo o jednu cenu navíc, takže na jedné z videoukázek uvidíte také vítězku této cenu, Evu Jiřikovskou.

Původně jsem chtěl tady napsat o jednotlivých cenách i lidech, kteří je získali, ale nakonec jsem si řekl, že do Slováckého divadla se budu vracet tady na webu stále častěji, takže určitě bude ještě mnohokrát možnost napsat to, co jsem třeba nestihl nyní. Budu rád, když se na videa podíváte, spěchal jsem na ples ze Skoronic, kde byl výborný ples Jízdy králů, a stihl jsem v 22.30 vyhlašování takřka na minutu přesně. 

Ples vám doporučuji, zajděte na něj v roce 2013, kupte si lístek třeba už v lednu, bývá o ně zájem, byť cena není zrovna nízká. Když jsem ale stál na začátku ledna u pokladny Slováckého divadla, už jsem slyšel otázky: Můžeme si, prosím, zablokovat lístky na únorový ples?

Možná bych ještě dodal radu, abyste výsledky anket nepřeceňovali, myslím, že bývají v mnohém nespravedlivé, vítězů je velmi málo, zatímco těch poražených mnoho. Když ale například zajdete na představení Slováckého divadla, zjistíte, že ve skutečnosti je mezi herci mnoho vítězů a minimum poražených - naprostá většina hereckých výkonů si totiž zaslouží uznání a potlesk. Když jsem například viděl zatím poslední inscenaci Kalibův zločin, líbil se mi každý herecký výkon a u každého herce jsem obdivoval, jakým životem svou postavu naplnil.  

TADY vám dám ještě odkaz na stránky Slováckého divadla s podrobnými výsledky ankety ....

 

RB