Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zákulisí zápasu Sparta - Slovácko... A také anketa mezi fanoušky - co říkali utkání?

Do Uherského Hradiště přijela Slavná Sparta Praha. Více jak sedm tisícovek diváků bylo ale zklamáno. Domácí prohráli nejtěsnějším výsledkem a také hra nebyla mírně řečeno nic- moc.


Na tiskovce, kde bylo po zápase o něco víc novinářů jak je obvyklé, překvapil domácí Lukáš Zelenka.  Prohlásil, že ani jedna sporná situace, která zaváněla penaltou, prý podle něho nebyla. Není příliš obvyklé, aby domácí hráč takto hodnotil zákroky na své spoluhráče. Popravdě - já jsem to  tak otevřeně ještě neslyšel.

Když přijede pražská Sparta kamkoliv, tak je to přece jenom svátek, proto jsme se zeptali některých fanoušků těsně po zápase jak se jim utkání líbilo. Názory diváků a postřehy Lukáše Zelenky si můžete přečíst tady.  Na titulní straně je fotka Hany Věrné z Kudlovic. Druhá vicemiss České repubilky, které o poločase gratuloval majitel Slovácka Zdeněk Zemek. 


Zelenka: Na koukání to moc nebylo

Měl to být jeho zápas. Poprvé ve své kariéře nastoupil proti klubu, kde fotbalově vyrostl.
Záložník Slovácka Lukáš Zelenka ale odcházel ze hřiště předčasně. Utkání se mu příliš nevyvedlo. „Trenér mě vystřídal, umím zahrát i líp, dneska se mně nedařilo," komentoval svůj výkon blonďatý štírek Slovácka.

Lukáši, jaký to byl z vašeho pohledu zápas?

Do toho gólu nás moc nepřehrávali a zápas byl celkem vyrovnaný. Bylo ale vidět, že Sparta se nás dobře připravila a hráli hodně koncentrovaně. My jsme se nebyli schopni v záloze doplňovat. Musím přiznat, že o tu branku byli asi lepší. Hráli takticky hodně vyspěle.

Nebyla kabina na Spartu příliš přemotivovaná?

Byli jsme trošku víc nervózní jako v jiných zápasech. Dostali jsme také zbytečné žluté karty za kecy. Sparta toho využívala a dojížděla nás už ve středu pole.

Diváci a také někteří domácí hráči chtěli v zápase několik penalt. Jak jste to viděl vy?

Já si myslím, že penalta nebyla ani jedna. Všechny situace vycházely ze zápasu, který byl hodně o osobních soubojích a byl hodně bojovný.

Zdálo se, že prvních dvacet minut jste se nemohl vůbec dostat do hry?

Je to pravda. Všechno šlo mimo mě. Obránce dal dlouhý nákop a nám se to znovu vracelo do obrany. Jak se pořád chválím, tak dneska se musím zkritizovat. Nehrál jsem dobře a ztratil jsem ve středu hřiště hodně balónů. Moc na koukání to nebylo.

Dá se říct, že záloha Sparty ovládla střed hřiště?

Oni tam hráli pořád v pěti lidech a pro nás tam moc místa nebylo. Bylo to hodně o soubojích a ty jsme většinou prohrávali.

Před koncem tam přišel další útočník Smetana, ale moc míčů od vás nedostával...

My jsem na něj nenakopli ani jeden balón. Neumím si to vysvětlit.

O střídání jste si řekl, nebo vás trenér vystřídal sám?

Neřekl, ale trenér má na to nárok a já znovu opakuji, že jsem dneska nehrál dobře.

Je výsledek pro vás velkým zklamáním?

My jsme si před zápasem celkem věřili. Myslím si, že na zápas jsme se i dobře připravili. Nakonec jsme žili do poslední minuty. Byl tam nějaký roh a ještě závar před sparťanskou brankou, ale bohužel to nevyšlo.

 

                                                                                                                                  std.

 Názory diváků na zápas:

 

Václav Kovařík 52 let - Modrá
Já si myslím, že Sparta byla fotbalovější. Slovácko sice nehrálo po taktické stránce špatně, ale bohužel to nestačilo. Byl to zápas o jednom góle a ten dala Sparta. Já jsem říkal už před utkáním, že budu rád za remízu. Nejlepší hráč na hřišti byl domácí záložník Tomáš Abrahám, který zahrál v dresu Slovácka asi nejlepší utkání. Čekal jsem víc od domácího Lukáše Zelenky, ale asi byl přemotivovaný, těžko říct.Výhra Sparty o ten jeden gól byla zasloužená.

 

Josef Šťastný 52 let - Uherské Hradiště
Fotbal to byl velmi dobrý ve vynikající atmosféře. Bohužel velice mě zklamal výkon trojice rozhodčích. Podle mého názoru měl hlavní Adam už v prvním poločase nařídit nejméně dvě penalty ve prospěch domácích. Já jsem smutný především z toho, že opětovně byli na Slovácko vyslání představiteli svazu takový rozhodčí. Svazový činovníci v Praze potvrdili, že Morava pro ně neznamená nic a klidně to tam napište. Pokud mají rozhodčí strach z vystupování pana Řepky, tak v první lize nemají co dělat. Dneska došlo ze strany rozhodčích k tomu, co jsem předpokládal.

 

 

Kristýna Vaďurová 23 let - Dolní Němčí
Nevím, jak bych měla ten zápas komentovat. Atmosféra sice výborná, ale fotbal - no jak bych to slušně řekla. Nic - moc. Euforie a fandění domácích fanoušků bylo skvělé - to se mně líbilo. Fandění a chování fanoušků Sparty bylo odporné. Pro lidi, kteří se přišli podívat na dobrý fotbal a na gólové šance to byla asi bída. Hrálo se téměř bez šancí a většinou ve středu hřiště. Pro fanouška, který nefandí ani jednomu týmu, to byl asi neatraktivní zápas. Rozhodčí byl také špatný a to na obě dvě strany.

 

 

Bronislav Zámečník 39 let - Ostrožská Nová Ves
Sparta si hrála to, co potřebovala. Slovácko bylo nebezpečné jenom po velké vápno. Byl to zápas bez vyloženým gólových šancí. O výhře Sparty rozhodla jedna pěkná technická střela.
Čekal jsem víc od Lukáše Zelenky a Petra Švancary, který se fotbalově vytrácel. Rozhodčí tam měli nepřesné výroky, ale to bylo na obou stranách. Hodně se mně líbil sparťanský Juraj Kucka. Čekal jsem ale že bude na Spartu v Hradišti vyprodáno, i když atmosféra zápasu nebyla špatná. Škoda některých vulgárních pokřiků domácího kotle.

 

Jarmila Šimonová 38 let - Mistřice
Byl to pěkný zápas ve výborné kulise. Slovácko bylo lepší v první půlce, ale Sparta po herní převaze v druhém poločase dala krásný gól. Bohužel pro nás, co fandíme domácím, jsme my  žádný gól nedali a tak jsme prohráli. Slovácku se nedařilo hlavně v útoku, moc gólových šancí tam nebylo. Mně osobně tam chyběl hlavně útočník Aleš Chmelíček, který by určitě nějakou branku dal. Remíza by byla asi spravedlivější.

  

Jaroslav Kapusta 43 let - Ostrožská Lhota
Určitě to nebylo moc pro diváky. Byl to takový ligový průměr. Po fotbalové stránce toho předvedly obě mužstva strašně málo. Rozhodčí zapadli do kvality hry, i když neudělali žádnou chybu, která by ovlivnila zápas. Je smutné pro celou naši ligu, že nejlepší hráč na hřišti je defenzivní záložník, jako dneska Tomáš Abrahám. Byl jsem zklamaný z přístupu obou fanouškovských táborů. Na zápase jsem byl s pětiletým klukem a některé stupidní pokřiky jsem mu prostě nedokázal vysvětlit.

 

 Zdeněk Zemek a druhá vicemiss Česka Hana Věrná

 

 

 Typický pohled Tomáše Řepky na svého soupeře

 

 

 

 V bílém Lukáš Zelenka, kterému zápas moc nevyšel