Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajeďte si do Prahy vlakem - tak nízké ještě ceny nebyly, vítězí zatím Regiojet... A zajděte si na Staromák a Václavák na vystoupení Kyjovjáků a Horňáků

Včera jsem se při cestě vlakem do Prahy přesvědčil o tom, co už reklama hlásí dlouho - totiž to, že vlaků mezi Prahou a Starým Městem jezdí nejvíce v historii a cena lístků jde hodně dolů. Je to tak, moc vám doporučuji, abyste si udělali čas na výlet do Prahy.

Pokud vás zajímají konkrétní ceny, klikněte především na weby všech dopravců, jednotnou cenu ale nelze říci, protože hodně záleží na tom, ve který čas jedete, který den, případně, s jakým předstihem si lístky kupujete... Pochopitelně, čím dříve, tím lépe... A jasně, důležitou roli hraje to, jestli máte nějaké slevy.

Abych byl alespoň v něčem konkrétní, myslím, že nejlevnější je nyní Regiojet, který začal jezdit do Starého Města včera a pochopitelně potřebuje nalákat lidi. Včera v 16.30 mi klučina v Regiojetu na hlavním nádraží v Praze nabízel cenu 190 korun z Prahy do Starého Města na vlak 16.47... To je podle mě, prosím, cena fantastická! Ptal jsem se, jaký je o spoje zájem, říkal, že se to lepší, ale spousta lidí o takové možnosti neví... Tak to zdarma vyřizuju a šířím :)

Já jezdím hlavně Leo Expresem, tam se cena pohybuje výš, zdá se mi, že na včerejší podvečerní spoj do Starého Města nabízeli cenu kolem 270 korun... Tedy, pokud máte kartičku na slevu 20 procent - kterou zdarma bez potíží získáte... Oceňuji, že Leo Expres začal jako soukromník jezdit ze  Staráku první, pozvedl hodně cestovní kulturu a vnímám ho tak trošku jako náš slovácký spoj. Proto s ním jezdím nejvíce a zatím jsem neutekl ke konkurenci. Moc bych si přál, aby Leo Expres začal s různými vzdělávacími a kulturními projekty typu vození školáků do Prahy, protože si myslím, že školákům ze Slovácka  by Praha mohla strašně moc dát - vždyť lze tady navštívit tolik zajímavých věcí!!!  

Snaží se také České dráhy, neprůhledný moloch s ohromnými dotacemi mě často štve, ale napatřím k těm, kdo by na ČD jako cestující nadávali. Snaží se, služby jdou nahoru a s cenami se také lepší... Například včera v podvečer stál vlak do Starého Města 309 korun... Když ale kupujete lístek u ČD, vždycky si kupte nejdříve lístek Praha - Otrokovice a pak Otrokovice - například Staré Město, pokud jedete do něj. Cena je podstatnější nižší než lístek Praha - Staré Město! Prostě, České dráhy s cenami a tratěmi kouzlí :)

 

  

 

Jestliže v Praze budete v sobotu nebo v neděli, moc rád bych vám doporučil vystoupení, které vidíte tady na obrázku. Vždycky je radost vidět krajany v Praze, a když stojíte v tom davu lidí na Staromáku, přes který zní naše krásné písničky, je ta radost dvojnásobná... V roce 2013 jsem něco málo nahrál, takže to sem dávám... 

Jinak 19/12 je na Staromáku program takto:

15.15 - 15.45 Pěvecký sbor Markéty Wagnerové - vánoční písně CZ

16.00 - 16.45 Berušky a Barušky - vánoční příběh CZ

17.00 - 17.30 Mozaika - dívčí gospely CZ

17.45 - 18.30 Na Vánoce, na ty hody - koledování Kyjovjáků a Horňáků CZ

18.30 - 19.00 Sbor pražských učitelek - pěvecký sbor CZ