Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vzkaz čtenářům časopisu Krajem sv. Antonínka: tady jsou odkazy na video

Vážení čtenáři, kteří jste si dnes koupili - nebo koupíte - nové číslo časopisu (který se nově jmenuje Krajem svatého Antonínka), tady můžete najít videoukázky, které jsem vám sliboval pod některými články v časopisu. Další materiály přidám do zítřejšího dne, půjde především o fotky a také ještě některá videa. Potřebuji prostě ještě trošku času, abych to udělal jako při minulém čísle TADY, jde o poněkud složitější věc, kterou mnohé jiné noviny či časopisy, vydávané v "našich" skromnějších poměrech, ani nedělají. Rád bych, abyste vy takovou možnost měli.

Děkuji vám za pochopení...

RB

 

Na straně 8 a 9 je článek o tom, jak lidé našeho regionu sbírají peníze na pomoc trpícím dětem na Haiti. Pokud se chcete podívat na dobročinný koncert Nivničky a Boršičanů, klikněte prosím TADY.  Rád bych připomněl, že tyto soubory uskutečnily celkem tři koncerty a nakonec vybraly několik desítek tisíc korun. Tuto informaci jsem se dozvěděl až po uzávěrce časopisu, takže v něm tato informace ještě ani není.

Dobročinný koncert byl i v Ostrožské Lhotě, videoukázky jsou prosím TADY.

 

Na straně 11 je článek z Nové Lhoty s názvem Ve stopách otců a dědů. V časopise jsou tři fotky, TADY vám nabízím řadu dalších fotek z této akce. Pokud jde o slibované video ze stránek Diginávec.cz, klikněte prosím TADY.

 

Na straně 15 je článek o vyhrávání dechovky v hospodě. Pokud se chcete do této hospody přesunout obrazem, klikněte prosím TADY.

 

Na straně 15 je také článek o moderátorské dvojici Vrba + Kuchyňka. Můžete se na ně podívat, když kliknete TADY. A zároveň si můžete poslechnout několik písniček. 

 

Na straně 16 a 17 je článek o paní Hájkové a Kameňáčku, který slavil 20 let existence. Několik videoukázek z tohoto výročí můžete prosím vidět TADY. Fotky ještě doplním.

 

Na straně 17 je článek o kulturním dění v Hluku. Pokud chcete vidět i videoukázky, klikněte prosím TADY a TADY. Těch ukázek je hned několik.

 

Na straně 18 je článek o třech zajímavých setkáních na Horňácku. Na setkání v Javorníku se můžete podívat TADY, na setkání v Hrubé Vrbce TADY a na setkání v Malé Vrbce TADY.

 

Na straně 20 je článek o lipovské škole. Pokud chcete vidět, jak si starší děti připravili program pro mladší, klikněte prosím TADY. Jde o ukázku, kterou na internet dalo samotné vedení školy, díky!

 

Na straně 23 je článeček o pohřbu P. Botka v Ostrožské Nové Vsi. Pokud chcete vidět více fotek, klikněte prosím TADY.

 

Na straně 23 je také zmínka o divadle BLIC. Videoukázku z jejich představené najdete prosím TADY.

 

Na dvou místech píši o hodech v Boršicích u Blatnice a Blatnici pod Sv. Antonínkem. Do časopisu mnoho fotek nevešlo, proto jsou TADY.

 

Na straně 42 je článek o mužském sboru z Ostrožské Lhoty. Videoukázky z večera, kde sbor slavil deset let, jsou TADY. Jsou na nich ale ženy ze Lhoty :) Ale doplním i muže!

 

Tož to je zatím všecko. Další doplním. Když to tak vidím, nechápu, kdo toho tolik mohl shromáždit :)

 

RB