Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Výzva nejen pro fotografy: Které místo kolem nás je nejpěknější? Posílejte fotky a tipy !

Příjemné počasí těchto podzimních dnů je možná přímo stvořené pro následující článeček. Už mnohokrát jsem přemýšlel nad tím, které místo kolem nás má své kouzlo, je něčím zvláštní, netypické, krásné, kouzelné. Zdálo se mně přitom, že takových míst je v našem regionu Ostrožska málo, že se nemůžeme měřit třeba s Pálavou nebo i jinými regiony Slovácka. Možná se ale mýlím, možná (určitě!!!) je tomu úplně jinak a i my tady máme své "skvosty". Co myslíte?

Napadlo mě, že se vás takto zeptám a zároveň vás vyzvu, jestli byste posílali  tipy na "svá" místa, případně taková místa vyfotili. V následujících dnech máme k takovým fotkám poslední šanci, ke konci října se příroda rychle promění a zřejmě ani sluníčko nebude "malovat" tak, jako nyní. 

Máte-li proto prosím nějaké fotky svých oblíbených míst nebo je nafotíte v příštích dnech, pošlete mi je prosím a já je 1. listopadu ukážu tady na webu - a možná i v časopisu Krajem svatého Antonínka. Můžete mi ale posílat fotky z kterékoliv části Slovácka, nejen Ostrožska nebo Horňácka. A na fotkách můžou být s klidem i lidé v krajině, třeba při práci nebo i nějaký portrét.

Abych vyvolal možná i diskusi nebo vás přiměl k posílání návrhů, jeden návrh dávám sám. Toto je čerstvá fotka, kterou jsem nafotil dnes před západem slunce v místě, které považuji z našeho regionu za jedno z nejpěknějších. Možná vůbec nej. Kde je? Jsou to vinohrady v Blatnici pod Sv. Antonínkem, ale ne ve směru z Antonínka směrem do vesnice, odkud bývá většina fotek, ale z jiného směru - od Louky do Blatnice. Když po silnici z Louky pojedete nebo půjdete, může se vám zprava naskytnout nádherný pohled na celý kopec, osázený právě vinohrady. Fotku jsem udělal přímo na tomto kopci, těch možností je ale v těchto místech mnoho.

Tak co, zkusíte něco poslat? Najdete "lepší" místa než to, které jsem právě napsal já? Zkuste vyjít do přírody, projděte svůj archiv a posílejte prosím fotky na můj mail radekbartonicek@klikni.cz

Děkuju!!!!!!!

RB   

 

... a jedna "kýčovitá" fotka, takto zapadalo sluníčko, když jste jej pozorovali v pátek navečer cestou od Antonínka k Ostrožské Lhotě ...