Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Výborné novoveské divadlo BLIC slavilo 10 let - 3 x VIDEO rozhovory s herci a zakladatelkou divadla + loučení herců

K mnoha lidem a věcem, které mám rád a proto je rád dávám také sem na stránky, patří také ochotnické divadlo v Ostrožské Nové Vsi s názvem BLIC. Nikoho z divadla nijak osobně neznám, kdykoliv jsem ho ale navštívil, měl jsem z atmosféry uvnitř velmi dobrý pocit.

Když divadlo slavilo v sobotu 10 let od svého založení, přišel jsem omylem o téměř hodinu dřív a připadal si jako někdo, kdo z ulice nechtěně vpadl někomu přímo do obyváku, a to navíc ještě ve chvíli, kdy rodina oslavovala nějakou milou a navýsost osobní sešlost.

Já, když jsem "vpadl" do divadla, jednotliví jeho členové si ve velmi srdečné atmosféře dávali dárky, objímali se a zároveň se - ehm, jak to říci - nakopávali kolenem do zadní části těla. Pěkně poctivě, všichni, jeden vedle druhého. Na vysvětlenou bych měl dodat, že si přitom navzájem přáli "Zlom vaz", čímž napodobovali herce všech divadel, malých i těch největších, kteří takový rituál absolvují před každou premiérou.

Takovou premiéru měli před sebou také herci novoveského divadla, kteří si pro diváky k desátému výročí připravili "průlet" všemi představeními, které za tyto roky zahráli. Průlet to byl zajímavý a úspěšný, vždyť Blic vystupoval na mnoha divadelních přehlídkách a získal řadu cen. Postupně vám ukázky z představení na webu ukážu, teď bych vám chtěl pustit video rozhovory s některými herci i se spoluzakladatelkou a režisérkou divadla Andreou Helmichovou.

 

RB

 

 

První video začíná jednou gratulací, z níž možná trošku pocítíte pohodu, která v tomto divadle vládne.

 

 

 Co říci k druhé videoukázce? Mít takový optimismus a pozitivní pohled na život jako paní Andrea Helmichová  :) Všimněte si, že během rozhovoru jí kouzelně zmizí z náruče její dítě :)

 
 
 
 A tady je loučení herců, video jsem přidal v pondělí ...
 
 

 

 A TADY jsem dával video ze zkoušky na sobotní představení ...