Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Výborná Folklorika - od Janíčka Pavlíka z Vrbky, Bruštíků ve Strání a Kristýny Daňhelové z Hradiště přes Nivnici Vlastika Ondry až po Martina Hrbáče

Velmi doporučuji nejnovější pokračování Folkloriky, ne, že by jiné "díly" nebyly zajímavé, ale tento poslední určitě patří k těm velmi vydařeným, navíc s velmi zajímavým tématem, nad kterým také často přemýšlím... Vždycky jsem tvůrcům Folkloriky jejich práci strašně moc záviděl, a to se za ty roky nijak nezměnilo. V dobrém, záviděl, jak jinak :) 

 

Velcí malí zpěváci

Proč se v některých krajích rodí mnoho přirozených hudebních talentů? Budeme pátrat nejen na Horňácku. Režie P. Hajn

V oblasti Kopanic a na Horňácku najdeme výjimečné množství výborně zpívajících dětí. Po tajemství tohoto fenoménu budeme pátrat u redaktora brněnského rozhlasu Jiřího Plocka, u hudebního pedagoga Karla Hegnera a v samotných rodinách nadaných malých zpěváků. U Bruštíků ve Strání, u Hrbáčů v Hrubé Vrbce, tam všude jde o generační předávání lásky k hudbě i přirozené muzikálnosti. Kromě cimbálové muziky Mladí Bruštíci, kterou si založili synové místní legendární muziky Strýci, zazní hlas devítiletého Janíka Pavlíka z Hrubé Vrbky, kterého mnozí považují za nástupce legendárních horňáckých zpěváků. V Bánově působící Vlastimil Ondra vede ke zpěvu a k muzice děti už mnoho let. Organizuje i symposia Siločáry duše dítěte, kde rozvíjí metodiku vedení dětských folklorních souborů.

 

 

Když kliknete TADY, můžete si pořad pustit