Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vše o 1. FC Slovácko, které v úterý hodnotilo sezonu: Švancara ve Slovácku skončil + 4 krát VIDEO: Překvapivě spokojený majitel klubu Zdeněk Zemek ... Přidán emotivní trenér a ředitel klubu

 

 

Pro příznivce fotbalu a zvláště fanoušky 1. FC Slovácko tady přinášíme naprosto čerstvé informace z dnešní tiskové konference 1. FC Slovácko. 

Na začátku uvádíme to, co vás zajímá zřejmě nejvíce: Fotbalista Petr Švancara bohužel v klubu končí ...  

 

Tady je prosím první video z dnešní tiskové konference, na které zástupci 1. FC Slovácko hodnotili uplynulou sezónu. Takto tisková konference začínala, první si vzal slovo majitel Zdeněk Zemek, jehož povídání můžete tady na webu exkluzivně vidět a slyšet bez jakéhokoliv krácení - mimo jiné mluví také o Petru Švancarovi. 

 

Další podrobnosti připravujeme....

 

Radek Bartoníček

Staňa Dufka

 

Ps. A pokud máte chuť, napište svůj názor na 1. FC Slovácko  či slova majitele, do diskuse. Děkujeme...

 

 

 

 

Tady se můžete podívat na pokračování povídání majitele klubu, právě začal odpovídat na otázky novinářů. Hned ta první zněla tak, zda by neměl být na trenéra, funkcionáře i hráče náročnější ... Omlouvám se za nekvalitní obraz na začátku, měl jsem objektiv na stativu, jenže stativ nechtěl "poslouchat", po chvíli jsem ho ale utáhl a obraz je v pohodě...

 

 

 

Tady začíná mluvit trenér Soukup. Poněkud emotivně reaguje na názor novináře, že do mužstva vzal některé slabé hráče. Pro příznivce fotbalu může být zajímavé, z kolika pohledů lze hodnotit fotbalistu. 

 

Ředitel Klubu Krejčí. Podle mého názoru viděl zbytečně kriticky pohled novinářů na klub a hru mužstva. Mluvil o tom, jak se zděšením sleduje reakce médií na jejich práci. Upřímně napsáno - vzhledem k řadě proher by mělo být vedení klubů vděčné novinářům, jak mírně o klubu a výkonech píší. I vysoké návštěvy v hledišti jsou zásluhou médií. V některých jiných zemích by média mužstvo, bojující o sestup, rozcupovala skoro po každém utkání. Zároveń ale buďme samozřejmě realisti a berme za úspěch, že v Hradišti ligový fotbal je. A že je tady celkem devatenáct klubů, ve kterých snad rostou nejen dobří sportovci, ale hlavně dobří lidé.

 

Slovácko nechce Švancaru, proč neřeklo

Dva roky byl nejlepším útočníkem klubu, ale další góly v dresu Slovácka už střílet nebude.

V posledním týdnu se o jeho dalším angažmá v Uherském Hradišti jenom spekulovalo, teď je jasno. Nejlepší střelec klubu Petr Švancara ve Slovácku po dvouletém působení definitivně skončil.

Vedení klubu s ním neprodloužilo smlouvu, i když mělo na Švancaru roční opci. Zlom v jeho dalším působení v dresu modrobílých přišel po prohraném zápase proti Zbrojovce Brno. Ještě před utkáním všechno vypadalo, že Švancara svým fotbalovým uměním bude bavit diváky na stadiónu Miroslav Valenta také v příští sezoně. „Nechci to víc rozpitvávat, je možné, že v nejbližších dnech se to pohne zase o kousek dál. Klub asi čekal, až budeme v klidnějších vodách,“ komentoval svoji pozici před zápasem proti Zbrojovce.

 

Situace se po utkání s Brnem nějakým způsobem pro Švancaru nepochopitelně změnila. „Já jsem se v tu chvíli probudil do úplně jiného klubu. Byl jsem z toho zaskočený a spíš smutný, než naštvaný,“ komentoval svoji pozici Švancara.

Nejdříve se ke Švancarovi vyjadřoval majitel klubu Zdeněk Zemek, ale z velkého mlžení se zdál nejjasnější komentář člena představenstva Slovácka Františka Čapka: Švancara je výborným hráčem. Není to ale fotbalista, který může hrát s každým. Dva roky jsme se vzhledem k jeho kvalitám snažili vytvořit tým, který jeho kvality ještě pozvedne. Svůj úkol si tady splnil na výbornou. Nastala otázka, jestli budeme hru přizpůsobovat Petru Švancarovi a vyměníme polovinu mužstva. Nebo budeme pokračovat v budování mladého týmu, na čemž máme zájem. My jsme se rozhodli pro druhou variantu.  

 

Kde bude Petr Švancara střílet další ligové góly? Na to si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Ve hře je údajně nabídka nováčka Gambrinus ligy pražské Dukly, ale není vyloučen i jeho návrat do rodného Brna.
„Už mě to taky napadlo. Je to věc brněnského majitele klubu a vedení, jestli o mě budou stát. Jestli chcete výraznou odpověď? Ano, nad touto možností jsem přemýšlel,“ přiznal Švancara.

Stanislav Dufka  

 

 Překvapilo mě, jak popudlivě reagoval trenér Soukup na dotazy a jak důsledně se vyhýbal odpovědi na otázku, proč dál nechtěl v mužstvu Petra Švancaru. Do určité míry lze jeho chování chápat, na druhé straně je po sezóně, jeho pozice u mužstva je pevná a tak mohl být přece jen více v pohodě, ne?

 

Ředitel klubu Krejčí byl ten, kdo se snažil trenéra uklidňovat a zároveň žádal novináře o pochopení i podporu klubu.

 

 

 

 Nepříliš známý muž, který nakonec jako jediný ze všech přítomných řekl alespoň trochu více konkrétních slov o odchodu Petra Švancary. Podle něj se klub rozhodl vytvořit nový útok prvního mužstva, protože se ke Švancarovi nepodařilo najít hráče, kteří by podstatně zesílili ofenzivu mužstva. A kdo že to řekl? Představil se jako František Čapek, a když jsem se ptal na jeho úlohu v klubu, odpověděl, že je člen představenstva. "Já jsem takový zástupce laické veřejnosti," dodal s úsměvem.

 

 

 

 

No, a ještě jednou majitel Zdeněk Zemek. Na tiskovce vystupoval velmi sympaticky, vstřícně odpověděl na všechny dotazy, byť k Petrovi Švancarovi se vyjádřil až moc nekonkrétně. Ať hodnotíme tohoto muže, jak chceme, nelze nemyslet na to, že on Slovácko doslova zachránil a nebýt jeho, tak by se tady liga nehrála a kdoví, jestli by fungovala fotbalová akademie pro děti a mládež. Je obrovská škoda, že sport či konkrétně fotbal nepodporují i další podnikatelé z našeho regionu.  

 

Foto a popisky: RB