Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Volby starostů začínají! Tady je Blatnice pod Sv. Antonínkem: Vznikla koalice proti starostovi + video rozhovor s možným novým starostou! V pondělí přidáno 2 VIDEO !

Už po napsání prvního velkého volebního článku těsně po komunálních volbách, který si přečetlo velmi mnoho čtenářů (díky!), jsem slíbil pokračování ve chvíli, kdy se začnou "formovat" nové radnice s novými či staronovými starosty.

Ta doba je nyní za dveřmi, s prvními listopadovými dny zasednou zastupitelé a budou naostro rozhodovat, kdo bude určovat budoucnost našich obcí a měst. Budu se snažit tady na stránkách o těchto jednáních informovat, budu vám samozřejmě vděčný i za jakékoliv informace od vás. Bez ohledu na to, zda jste "pouhými" občany nebo jste těmi, kteří budou na radnicích vládnout nebo budou v opozici. 

Věřte mi, že je mi osobně jedno, kdo bude či nebude vládnout, jde mi ze všeho nejvíce o to, poskytnout čtenářům tohoto webu a občanům maximální množství informací o tom, jak to kde na radnicích vypadá a jak kde budou nově zvolení lidé "bačovat".

 

Začínám Blatnicí pod Sv. Antonínkem, která se v minulém volebním období dostala do těžkých problémů a hrozila jí dokonce exekuce majetku kvůli dluhům.

Právě tam totiž v neděli večer zasedli tři muži a jedna žena, kteří podepsali koaliční smlouvu o budoucím vládnutí. Podle této smlouvy by měl být novým starostou Blatnice Ing. Vladimír Hanák (kandidoval za sdružení Za úspěšnou obec) a jeho místostarostkou  Svatava Blahynková (kandidovala za Sdružení nezávislých kandidátek "TJ Rytmik"). Kromě nich smlouvu podepsal ještě předseda blatnické KDU - ČSL Ladislav Vyskočil a předseda blatnické ODS Dušan Soviš.

Situace v Blatnice je a bude velmi napínavá, protože koalice má v této chvíli 6 hlasů a opozicie 5 hlasů.

Tady jsou počty:

KOALICE:

Za úspěšnou obec - 2 hlasy

KDU-ČSL - 2 hlasy

Sdružení nezávislých kandidátek "TJ Rytmik" - 1 hlas

ODS - 1 hlas

 

OPOZICE:

BLATNICE 2010 - 4 hlasy

Za rozvoj obce - 1 hlas

 

Je třeba také dodat, že i když na následujících dvou videoukázkách zástupci koalice dosavadního starostu Josefa Vavříka kritizují, právě on (kandidoval za sdružení BLATNICE 2010) získal od Blatničanů ve volbách nejvíc hlasů - 541. Pro srovnání - kandidát na starostu koalice Vladimír Hanák 367.

Celé blatnické zastupitelstvo se jmény a hlasy najdete prosím TADY.

Pro Blatničany ještě dodávám, že koalice nabídne místo šéfa kontrolního výboru opozici, stejně jako nabídne místo předsedkyně kulturní komise paní Kuřinové, která kandidovala za KSČM, ale nebyla do zastupitelstva zvolena. Podle koaliční dohody nemá být už v Blatnici rada, ale rozhodovat bude celé zastupitelstvo. Pokud jde o paní Blahynkovou, ta se chce zároveň věnovat i svému zaměstnání. A ještě k volbě starosty a místostarosty. Koalice bude prosazovat, aby tato volba byla veřejná, tedy každý by měl veřejně zvednutím ruky projevit svůj názor. Datum zasedání zastupitelstva není známý, dosavadní starosta Josef Vavřík zatím datum neoznámil.

 

O dění v Blatnici budu samozřejmě tady na webu informovat, stejně jako o dění v dalších obcích a městech našeho regionu. Budu vám vděčný i za poskytnutí informací o jednání zastupitelstev ve vašem místě bydliště nebo o stavu vyjednávání o nových radnicích !!!

 

Ještě dodávám: Video vzniklo díky informaci od Lenky Fojtíkové, která mi o podpisu koaliční smlouvy v Blatnici řekla. Díky patří i zástupcům koalice za dosavadní vstřícnost při podpisu smlouvy a poskytnutí informací. Doufejme, že jim tato vstřícnost a otevřenost vydrží i ve chvílích, kdy je budou novináři shánět při nějakých problémech :)

 

Toto druhé video jsem přidal na web v pondělí. Vzniklo v neděli večer necelou hodinu po nahrání prvního videa. Po jeho nahrání ještě zástupci koalice dolaďovali smlouvu, kterou následně podepsali a odpověděli na otázky, které můžete také slyšet.  Tady už uvidíte a uslyšíte zástupce všech čtyř stran ...

 


 

 

Tak, toto je podpis koaliční smlouvy v neděli večer v Blatnici podc Sv. Antonínkem. Co myslíte, vydrží tato čtveřice, plus jejich dva další spojenci, po celé volební období? Vlevo sedí Dušan Soviš z ODS, vedle něj možný starosta Hanák, dále paní Blahynková, kandidátka na místostarostku, a Ladislav Vyskočil, předseda místní KDU - ČSL.

 

Rád bych prosím ještě zopakoval - tento web je otevřen komukoliv z kterékoliv obce či města Slovácka, bez ohledu na to, z jaké je strany nebo jestli patří k vládnoucí koalici či opozici někde na vesnici nebo ve městě. Nejdůležitějším cílem toho webu je v případě komunální politiky poskytovat čtenářům maximální množství informací a toto také žádat od zástupců samosprávy či státní správy.

RB