Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Volby starostů v Uh. Brodě a Uh. Hradišti - TADY je video s čerstvě zvoleným starostou Hradiště (doplním)

Dnes jsem se snažil trošku zorientovat ve volbách starostů v Uherském Brodě a Uherském Hradišti. Nejdříve jsem psal pro MF DNES o napjaté situaci v Brodě a odpoledne jsem vyrazil na starostovskou volbu v Hradišti. K oběma městům se v týdnu detailně vrátím, zatím se můžete podívat na rozhovor s Květoslavem Tichavským, novým starostou Uherského Hradiště. Rozhovor vznikl krátce poté, co jej městské zastupitelstvo zvolilo - mimochodem, přetěsnou většinou jednoho jediného hlasu.

Podobně těsný je také poměr sil v Uherském Brodě, tam je ale situce podstatně nervóznější a napínavější. Snažil jsem se dnes podrobně mluvit s odcházejícím starostou Ladislavem Kryštofem z ČSSD i s jeho pravděpodobným nástupcem z KDU - ČSL  Patrikem Kunčarem, ale je to skutečně na delší řeč a psaní. Vrátím se k němu zřejmě po volbě starosty, která je v Uherském Brodě ve středu od 14:00.

 

A tady je rozhovor s Květoslavem Tichavským, kterému děkuju za čas a odpovědi... Počkejme si na to, jak dobrý či špatný starosta to bude ...

 

RB