Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Volby jsou tady! HLUK - podívejte se na kandidáty + další informace + odkazy + vyhraje starosta?

Předvolebnímu Hluku jsem se věnoval tady na stránkách už několikrát, nyní tak činím naposledy - samozřejmě, hned po volbách sem umístím i výsledky. Ale předvolební příspěvek je to poslední. Co k Hluku napsat?

Jistě, není možné nevšimnout si toho hlavního, a to je velkého zájmu Hlučanů bojovat ve volbách o místo ve vedení Hluku. Těch zájemců je opravdu hodně, a já nedokážu analyzovat, jestli je to třeba kvůli tomu, že byli nespokojeni se současným vedením Hluku nebo ty důvody byly zcela jiné. Opravdu nevím. Ten, kdo "vládne" to má většinou mnohem těžší, než ti, kteří ho "odstřelují".

Jednu dobu jsem uvažoval nad tím, že bych udělal setkání či debatu všech jedniček kandidujících stran a hnutí, ale nakonec jsem z toho ustoupil - nevěděl jsem, jestli by kandidáti přišli a hlavně jsem se bál, že bych byl s nimi někde v sálu úplně sám. Vždyť, stačí chodit na zastupitelstva. Kromě jeho členů tam sedávám téměř jediný. Podobné to bylo, když jsem byl na jednání valné hromady Spartaku Hluk - opět skoro nikdo. A když spočítám za tři roky, kolik lidí z Hluku požádalo o publikování nějakého názoru v Hluckých novinách, který by se týkal veřejného či politického dění v Hluku, neozval se snad nikdo.

Prostě debaty se odehrávají jinde než by měly, navíc mnohdy anonymně. Bylo tomu tak jeden čas v debatě o Hluku na stránkách Dobrého dne s kurýrem, a je tomu tak i nyní na stránkách, jejichž adresu sice znám, ale osobně jim sem dávat nebudu. Neznám totiž autora těchto stránek, vystupuje anonymně a také většina lidí, kteří tam píší jsou anonymové, stránky nejsou ani nijak redigované a je možné na nich kohokoliv napadat. Něco takového je mi prostě proti srsti, pokud chci říci svůj názor, tak ho sem přece napíšu a podepíšu se pod něj. Byť chápu, že atmosféra kolem nás byla a je taková, že člověk může čekat mstu a různé skryté útoky, jestliže se "opováží" kdekoliv kohokoliv veřejně a neanonymně kritizovat nebo mít k jeho konání připomínky.    

Jiný případ jsou stránky o Hluku na faceboku, tento odkaz sem dávám, je to web neanonymní a patří Věcem veřejným v Hluku -  TADY prosím...

A dám sem rád odkaz na jakékoliv stránky, které se týkají Hluku, pokud nejsou anonymní.

 

Pojďme už k samotným kandidátkám. Nejdříve sem dám odkaz na Slovácké noviny, které dělaly z různých míst přehledné ankety mezi kandidáty stran. TADY udělaly Hluk.

 

TADY je přehled úplně všech lidí, kteří v Hluku kandidují ...

Tady výsledky voleb v roce 2006

A zvolení členové zastupitelstva v roce 2006, včetně hlasů, starosta jich měl nejvíc - 1 024

 

A tady je letošní rok 2010:

 

ODS

 

KDU - ČSL

 

ČSSD

 

TOP 09

 

Věci veřejné

 

Hlučané

 

KSČM

 

Prošel jsem si Hluk a přefotil si, co jsem našel na nástěnkách. Pokud máte ještě někdo další kandidátku, nebo ji máte v lepší elektronické kvalitě, pošlete mi ji prosím, dám ji sem na stránky.

Tedy:

 

ODS

 

 

KDU - ČSL

 

 

TOP 09 (Web tady - omlouvám se za dřívější chybu)

 

Hlučané (web TADY)

 

 

Co ještě napsat? Nežiji v Hluku a proto těžko můžu popsat tamní atmosféru. Neznám ani mnoho a mnoho lidí, sám jsem si teprve podle těchto kandidátek a jmen dával dohromady tváře lidí, které jsem v Hluku potkával, ale neznal. Kdo z těchto lidí je ten nejlepší, nejschopnější, ten, kdo nechce hrabat pro sebe a své známé, ale leží mu na srdci blaho města, kde žije? Ví to někdo a můžou to určit volby? Spíše ne, nedokonalí lidé vyberou nedokonalé kandidáty, kteří budou dělat nedokonalá rozhodnutí. Tak to prostě v životě chodí.

Možná hlavní otázka zní - vyhraje ODS a nynější starosta? Vsadili byste si na to? Nevsadili? Sám nevím, spíš bych tipoval, že nevyhraje. Zastupitelstvo asi bude rozdrobeno a lze čekat docela "zajímavá" jednání. Hluk přitom stojí před velmi důležitým obdobím ve své historii. Bude se rozhodovat o dalším jeho rozvoji.

Co upřednostnit, co vybudovat, a co ne? Jak vyřešit centrum městečka? Zbořit budovu školy nebo ne? A co udělat ze statku vedle kostela? Je to obrovská příležitost pro udělání něčeho opravdu zajímavého a užitečného! Jaké hlasy a názory převáží na "přestavbu" statku? A co s hluckou sportovní halou a vůbec hluckým sportem? Jakému modelu dát přednost, jak zajistit financování opravy a provozu haly a zároveň umožnit, aby v ní mohli Hlučané maximálně sportovat? A co život Hluku, kde by měly žít vedle sebe tradice, lidová kultura, historie, společně se vším, co přináší 21. století? Takových a dalších otázek je mnoho. Je možné, že dojde v Hluku k výměně celé garnitury lidí, kteří tady vládli a lidí, kteří k této skupině měli blízko. Třeba se vytvoří jiná garnitura zase se "svými" blízkými lidmi. Třeba ne.

To všechno a další se už ukáže o víkendu ve volbách a poté na jednání zastupitelstva. Ať tak či onak, bude to nesmírně zajímavé. Držím palce všem, kteří to myslí s Hlukem dobře a kteří chtějí dělat co nejvíce transparentní politiku před očima voličů ...

RB 

 

A ještě jsem přidal vizualizaci Penkova dvora, kterou mi poslal zástupce Věří veřejných Ing. Šimon Pachl. Vizualizace je to zajímavá, ale klíčové bude kromě získání peněz na opravdu toto: jak Penkův dvůr přesně využít, jak by měl přesně vypadat a co by v něm mělo být?