Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Víte to mezi prvními: podnikatel Zemek vybral nového zachránce Slovácka - jasno bude v 13.30

Trenér Slovácka Jurkemik skončil, do klubu přichází už čtvrtý "spasitel"

Pro sportovní čtenáře těchto stránek je to informace exkluzivní a zatím nikde nezveřejněná. Z důvěryhodných zdrojů, blízkých mužstvu Slovácka, vyplývá, že fotbalisté Slovácka budou mít v letošním roce už čtvrtého trenéra. Po Kalvodovi, Dekařovi a Jurkemikovi se stane novým koučem Josef Mazura.

Informace nebyly zatím oficiálně potvrzeny, ale podle všeho se tak stane v nejbližších hodinách. Na pondělí 13.00 je svolána tisková konference, kde bude představený nový trenér a poskytnuty veškeré informace. O všem vás budeme informovat. 

Dvaapadesátiletý trenér Josef Mazura zůstal bez práce necelé tři měsíce. Po odvolání v sousedním Zlíně letos na podzim (23.9.) ukázalo vedení Slovácka právě na něho. Informace nebyly zatím oficiálně potvrzeny, ale podle všeho se tak stane v nejbližších dnech. 

Námluvy s novým trenérem probíhaly prý už přes měsíc, tedy už době, kdy ještě nebyl ve funkci nový sportovní ředitel Vladimír Krejčí.  Věřme, že bývalý hráč brněnské Zbrojovky je ta pravá volba a dokáže Slovácko pozvednout ze dna tabulky.

Bývalý obránce Josef Mazura je držitelem zlaté medaile z OH 1980 V Moskvě. Ve své hráčské kariéře působil ve Zbrojovce Brno, St. Pöltenu, Hasselte a Stockerau. V roce 1978 se stal se Zbrojovkou Brno mistrem Československa, v roce 1991 získal v dresu Stockerau Rakouský pohár. Jako kormidelník seděl na lavičkách týmů z Rusínova, Drnovic, 1. FC Brno, Trnavě a naposled ve Zlíně. Josef Mazura se narodil ve Vyškově a bydlí ve vesnici Lulči,  která je asi 8 km od Vyškova.

std