Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Víkend ve sportu: Tenisový turnaj ve Lhotě. Výhry fotbalistů Uh. Brodu a Ostr. Lhoty + fotbalový skandál na Hodonínsku

1274036862-tenis-o-pohar-f-kotacky-2010-322

Víkendové sportovní výsledky tentokrát začneme druhým ročníkem tenisového turnaje čtyřher O pohár Františka Kotačky, který se odehrál na kurtech v Ostrožské Lhotě. Devět dvojic bylo rozlosováno do dvou skupin, ze kterých vzešli soupeři pro vyřazovací boje. Bez jediného zaváhání prošel až do finále pár z Ostrožské Nové Vsi Jaroslav Peprníček a Marek Otrusina. V zápase o první místo porazili Hlučany Bohuše Ondru a Radka Soviše 9:5.  Souboj o třetí místo zvládl lépe pár z Uherského Ostrohu Jiří Haláč a Kamil Hájek, kteří porazili zástupce domácího klubu Pavla Turčina a Zdeňka Kotačku 6:2.


Semifinále: Peprníček, Otrusina – Turčin, Kotačka   6:2
                Ondra, Soviš – Haláč, Hájek                 6:1
O 3 místo: Haláč, Hájek - Turčin, Kotačka              6:2
Finále: : Peprníček, Otrusina -  Ondra, Soviš           9:5

Fotbalový víkend byl ve znamení posledního kola prvoligové soutěže. Slovácko uhrálo cennou remízu v Plzni 2:2. Plzeň - Slovácko 2:2.

V derby utkání se v nedělním dopoledni v divizním zápase střetla záloha Slovácka proti ohroženému Uherskému Brodu. Fotbalisté z Brodu sehráli jedno z nejlepších utkání v jarní části sezony a zaslouženě vyhráli 2:0. „Co bych na to řekl? Dva nula prohrát doma…Brod byl bojovnější a měl také víc gólových příležitostí. My jsme byli po celý zápas bezzubí a někteří naši hráči nemají ani na tu divizi,“

hodnotil zápas hodně kriticky do vlastních řad domácí trenér Jiří Dekař. Jeho protějšek kouč Uherského Brodu Lubomír Blaha se po zápase logicky spokojeně usmíval. „Myslím si, že naše vítězství je naprosto zasloužené. Sám jsem překvapený, jak se nám na soupeře z čela tabulky daří. Kluci si v poslední době začínají víc věřit, a z toho pramení také naše dobré výkony.“

Slovácko „B“- Uh. Brod 0:2.

V krajském přeboru si zástupci našeho regionu připsali do tabulky po jednom bodě. Už v sobotu remizovala Ostrožská Nová Ves v Holešově a Hluk se rozešel na domácím hřišti s Velkými Karlovicemi bez branek. Holešov - Ostrožská Nová Ves 2.2. Hluk – Velké Karlovice 0:0.

Velká nad Veličkou ani Blatnice své zápasy kvůli rozmočenému terénu nehrály. „Na náhradním termínu jsme se s Kněždubem nedomluvili, tak datum zápasu musí určit svaz,“ řekl k neodehranému utkání trenér Blatnice Jaroslav Kapusta.


Uherský Ostroh v I.B třídě pokračuje v nevýrazných výkonech a na jaře vyhrál naposled v prvním kole. Tentokrát nestačil na Slavkov a je na samém chvostu tabulky. Slavkov – Uherský Ostroh 2:1.


Skvělý víkend mají za sebou fotbalisté Ostrožské Lhoty. Nejprve si v pátek výhrou v Záhorovicích zajistili účast ve finále poháru OFS. V neděli si vítězstvím na hřišti posledních Tupes upevnili pozici ve středu tabulky. Záhorovice – Ostrožská Lhoty 1:3. Tupesy – Ostrožská Lhota 1:4.

Fotbalový skandál mají na Hodonínsku, který se týká i fotbalistů v Lipově a Hrubé Vrbce, kde někteří Slovenští fotbalisté nastupovali „na černo.“ Nejhůře však dopadl Lipov, kterému bylo odebráno neuvěřitelných jednačtyřicet bodů a navíc musí zaplatit pokutu jednadvacet tisíc korun. Čtvrtý tým třetí třídy skupiny B tak klesl na předposlední místo. Píše Hodonínský deník, který dal také slovo jednateli Lipova Zdeňku Maňákovi. „Hráči podepsali prohlášení, že nejsou nikde registrováni. V Olomouci to zaregistrovali,“ konstatoval Maňák. Slovenští hráči Roman Černák a Tomáš Baranovič podle něj v Lipově skončili.   Poslední potrestaný klub, Hrubá Vrbka se o sestup strachovat nemusí. Malý klub ovšem musí mrzet patnáctitisícová pokuta, kterou oddíl dostal za neoprávněné starty Petera Hrnka a Pavola Omastu, dočtete se na stránkách Hodonínského deníku.      

 

 

Předseda: Šéf tenistů a hlavní organizátor prvního letošního turnaje v Ostrožské Lhotě Pavel Turčin

 

První turnaj: O pohár Františka Kotačky, tak se jmenuje úvodní turnaj sezony v Ostrožské Lhotě. Na snímku všichni účastníci

 

 

  

      První místo: Jaroslav Peprníček ( v bílém tričku) a Marek Otrusina

 

           

Fotbal: Slovácko "B" - Uh. Brod 0:2. Na fotce ( v červeném) střelec druhé branky Brodu Roman Daněk

 

  Slovácko "B" - Uh. Brod 2:2. Autor úvodního gólu Brodu Marek Bejkovský ( v červeném dresu)

 

Lubomír Blaha, trenér Uherského Brodu, který mužstvo převzal v průběhu jara. Před nedávnem trénoval také fotbalisty Zlína.

"Jsem Broďan, tak jsem chtěl pomoci zachránit soutěž," řekl Blaha ke svému novému angažmá.

 

Tupesy - Ostrožská Lhota - 1:4: To už jsme o pár soutěží níže. Gólman Lhoty Václav Kuban. Foto: 3X Dušan Dufka.

 

 Tupesy- Ostrožská Lhota: Střelec třetí branky hostů Erik Pešík ( v modrém)

 

Tupesy - Ostrožská Lhota 1:4, Zablácení ale spokojení fotbalisté Lhoty po zisku tří bodů v Tupesích