Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Víkend na fotbale. Jak si vedou ve Lhotě a v Ostrožské Nové Vsi

1253534646-o-n-ves-bystrice-043

Víkendové zápasy v Ostrožské Nové Vsi a Ostrožské Lhotě.

Tak a máme polovinu fotbalového podzimu za sebou. O víkendu  jsem navštívil dva fotbalové zápasy. Nejprve hrála v sobotu Ostrožská Nová Ves v krajském přeboru proti Bystřici pod Hostýnem. Mužstvo trenéra Libora Soldána ( na titulní fotce) zažívá start do podzimní sezóny z říše snů. Novovešťané mají  ZATÍM nejlepší výsledky za posledních pět let. Jsou na čtvrtém místě tabulky se ziskem 16 bodů. V sobotním zápase ale svoje dobré podzimní umístění nepotvrdili a poprvé na svém hřišti nešťastně prohráli vlastním gólem z úvodu druhého poločasu 0:1.

Porážka je musí mrzet dvojnásob, v případě výhry by se totiž dostali na první místo tabulky. Na fotbale v Nové Vsi mě zaujala celkem solidní návštěva a výborný výkon čtyřicetiletého brankáře hostů Rostislava Snopka. Horší to bylo s propagací zápasu. V celé dědině nevisel ani jediný plakát, který by zval diváky na tento atraktivní duel.


Na fotbale v Ostrožské Nové Vsi dostanete letos na podzim slosovatelný zpravodaj a o poločase se můžete těšit, že právě vy budete jeden ze tří šťastných výherců malé tomboly. „Ceny tady ale nejsou každý zápas, jenom když je výbor sežene," informoval mě jeden z diváků. Škoda, že ve zpravodaji k utkání jsem se nedočetl vůbec nic o soupeři, jak je to běžné ve stejné soutěži třeba v nedalekém Hluku.   

Hurá! Ve Lhotě na fotbale dostanete snad po dvou letech znovu klobásu.

Do Lhoty, která sestoupila z nejnižší krajské soutěže, přijel Břestek, který byl v dolní polovině tabulky. Lhoťané na své fotbalisty ani po sestupu nezanevřeli a na zápase bylo odhadem přes dvě stovky fanoušků. Domácím se v poslední době daří a před zápasem byli na třetím místě  tabulky. Diváci tedy čekali jasné vítězství.  Břestek ovšem přijel v nejsilnější možné sestavě s několika hráči, kteří hrávali krajský přebor. Zápas skončil remízou 2:2, na které měl největší zásluhu gólman hostů Vlastimil Koryčánek, kterého domácí útočníci nepřekonali ani z těch nejvyloženějších šancí.

Novinka na fotbale Lhotě? Konečně byla snad po dvou letech k dostání KLOBÁSA. Udírnu si vzali pod křídlo bývalí hráči Lhoty a všech padesát porcí bylo prodaných ještě před koncem utkání. „Bylo to po delší době poprvé co jsme udili, tak jsme vzali na zkoušku jenom padesát kusů. Zájem o klobásky byl veliký, " chválil prodej  Luboš Radoch, který udírnu obsluhoval. „Uvidíte, že nejvíc se prodá až přijede nováček z Nivnice, to tu bude přes tři sta diváků," přizvukoval mu jeho parťák  František Štergenich.

        Text a foto: std

 

 

  Fotbalistí z Nové Vsi jsou v modrých dresech.

 

 Zasahuje čtyřicetiletý gólman Bystřice Rostislav Sobek

 

 Poslední minuta zápasu a na rohový kop jde i gólman domácích Zdeněk Hájek ( v zeleném)

 

 Děkovačka fotbalistů Bystřice

 

To už jsme na fotbale ve Lhotě. Tady je znovuobrozená udírna a Luboš Radoch, který to v neděli všechno obsluhoval. Klobása byla za 30 Kč.

 

 5. minuta a Lhota vede 1:0. Trestný kop trefil přesně Martin Zalubil

  

 Trenér Lhoty Josef Dominik

 

 A jeho protějšek kouč Břestku Libor Matoušek

  

 Břestek právě vyrovnává z penalty na konečných 2:2

 

 Střelci branek ve druhém poločase. V červeném kapitán hostů Petr Čagánek a za Lhotu se trefil Patrik Štergenich

 

 To vypadá, že to jsou fanynky hostů....