Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO s dívkou ze Slovácka , která chce nakopnout KDU - ČSL: Lucie z Čejkovic, která fotila kalendář s krásnými holkami i šéfem strany

O následující video rozhovor, který jsem dělal minulý týden na pražském Václavském náměstí, jsem hodně stál. Můžete na něm vidět sympatickou dívku LUCII KMENTOVOU Z ČEJKOVIC - seznámil jsem se s ní při hledání mladých lidí, kteří mají vztah k našemu kraji a lidovým tradicím. Lucka takovým člověkem je, studuje a pracuje v Praze, ale téměř týden co týden jezdí do svých rodných Čejkovic.

Kromě toho je ale zajímavá ještě něčím jiným. V poslední době se jí totiž podařilo "prorazit" do médií, a to způsobem, který není až tak obvyklý. Lucka totiž pracovala jako asistentka nedávného předsedy KDU - ČSL Cyrila Svobody a nelíbilo se jí, jak jsou mnozí lidovci po prohraných parlamentních volbách apatičtí a přesvědčení, že strana míří do zapomnění. Rozhodla se proto spolustraníky "nakopnout" a to způsobem, který vzbudil minimálně velký zájem i polemiku.

Lucka se totiž rozhodla například nafotit kalendář s hezkými kamarádkami, z nichž některé mají blízko ke KDU - ČSL, nebo se s kamarádkou na několika místech České republiky ptaly lidí, co se jim vybaví, když uslyší slovo lidovec.  Pokud jde o kalendář, ten skutečně s kamarádkama nafotila o tomto víkendu, a dokonce k focení získala i nového předsedu strany Bělobrádka.

 

Focení kalendáře můžete vidět TADY ... 

 

TADY je Lucka ...(jo jo, je to ta samá holka, co na videu, na videu má ale brýle, které si za žádnou cenu nechtěla sundat)

 

A tady už je samotný video rozhovor, Lucka je živel a sám jsem velmi zvědavý, jak se jí povede nebo nepovede dál. Řekl bych, že je to taková neklidná síla ve straně, která ráda používala motto "klidná síla.

 

Snad bych ještě dodal, že je protipól mnoha lidovců, s kterými jsem se v minulých letech setkal všude možně, včetně parlamentu, a často měl pocit, že jsou přlíš "ušláplí", nevýrazní", zamračení a vystrašení. Velmi bych přál "nové" KDU - ČSL úspěch, patřím mezi ty, kteří by rádi takovou stranu viděli v obou komorách parlamentu.Zájemce bych ještě odkázal na velký rozhovor v sobotní MF DNES, který vedl s předsedou KDU - ČSL novinář Václav Dolejší.

 

A video, která točila Lucka s režisérem Pavlem Svobodou (PavelSvoboda.cz): "Co se vám vybaví, když se řekne lidovec?"