Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video pro pobavení... Nebo pro smutek? Jak je možné nasbírat co nejrychleji batoh klobásek na koštu klobásek ve Velké nad Veličkou (video)

Tondo, já nevím, co k tomuto videu připsat, říkal jsem Tondovi Vrbovi, který mě upozornil na následující video. Je totiž z jeho akce ve Velké nad Veličkou, kde před několika dny pořádal další ročník velmi vyhledávaného koštu klobásek, spojeného s vyhlášením Krále slováckéj klobásky. Právě na tomto koštu někdo, koho neznám, natočil následující video. Co mu říkáte?
 
V první chvíli jsem nevěřil, že video vzniklo bez domluvy s tím, kdo na videu je, jelikož jsem nevěřil, že někdo se nechá natáčet ve chvíli, kdy takto bere doslova po hrstech klobásky. Tonda mě ale ujišťoval, že video je reálné, že tam skutečně takového "jedlíka" měli. Co ale potom k videu říci?
 
I když se budeme mnozí nad chlapíkem s batohem pohoršovat, přišlo mi, že to je přece určitý obrázek života mnoha lidí, kteří žijí kolem nás. Vždyť mnozí takto "hamtají" všude možně, neustále se dívají, kde by mohli něco zadarmo "ukrást" a potom s vítězoslavným úsměvem odcházet  a radovat se z toho, jak lacino se k něčemu dostali - v tomto případě ke klobáskám. Touha člověka mít co nejvíc při co nejmenší námaze je nesmrtelná a jistě nikdy nevymizí ...
 
RB