Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video - netradiční duchovní setkání ve Střílkách

O setkání ve Střílkách (tedy Pochodu světýlek) jsem se tady na stránkách krátce zmiňoval před několika dny, teď se  k němu vracím - a až budu mít více času, vrátím se ještě jednou a naposledy. Pokud chcete ale vědět více už nyní, klikněte prosím TADY na stránky.

Více než slova, zní ve mně stále ještě příjemný pocit, který jsem z tohoto setkání měl, v hlavě mám hudbu, kterou jsem tam na různých místech slyšel. Také proto přikládám krátké video, na němž si můžete poslechnout nejdříve zpěv pravoslavného kněze Otce Klimenta (na jehož pozvání jsem do Střílek jel), a poté můžete slyšet i zpěv, který se krásně nesl tamním zámkem. Více o zámku a těch, kteří zpívali, si můžete přečíst prosím TADY na stránkách. Možná budete těmi stránkami překvapeni a třeba  zaskočeni, ale právě to mi přijde zajímavé, seznamovat se s něčím novým, poznávat nové lidi, přemýšlet nad vším, co přijímáme - proto jsem také za Buchlovské kopce jel...

Po kliknutí TADY se vám objeví video, omlouvám se za to, jak nedobře jsem ho natočil, ale šlo mi opravdu hlavně o pocit. Třeba se trošku přenese i na vás... Vzal jsem svou dospívající neteř a byl příjemně překvapený, kolik jí takový zdánlivě nenápadný výlet dal, jak jí otevřel zase jedno z mnoha a mnoha okýnek, kterými se můžeme na život kolem sebe dívat...

Přidám v příštích dnech další videa, pokoušel jsem se sestříhat video ze zpívání, průvodu lampionů i programu v zámku, ale opakovaně se mi to nedařilo, obraz a zvuk se "nepotkávaly" - jsem holt v tomto směru učedník a ještě dlouho jím zůstanu :) 

RB

Ps. Ve Střílkách jsem letos už jednou byl. Tehdy jsem byl nadšený tím, jak tam obnovují původní kroje, pár slov a fotky z této cesty najdete prosím TADY.